PANTEON / CYKLICZNE / ARTBOOKI / [RECENZJA] Street Fighter Tribute

[RECENZJA] Street Fighter Tribute

UDON Entertainment Corporation to kanadyjskie studio, a raczej kolektyw artystów, których inspiracją jest japońska i koreańska sztuka komiksu. UDON to również uznany publisher. Na swoim koncie mają, między innymi, obrazkowe wydanie Street Fighter, Darkstalkers czy też Rival Schools (chociaż to ostatnie zostało opublikowane jedynie online).
Oprócz komiksów, UDON jest również wydawcą najwyższej jakości art-booków na licencji CAPCOM. Współpraca z japońskim developerem zaowocowała pokaźnych rozmiarów albumami, zawierającymi najciekawsze grafiki artystów z całego świata.

Street Fighter Tribute to wydany w 2008 ponad 300 stronicowy artbook upamiętniający 20-lecie istnienia marki SF na rynku. Okładkę do albumu przygotował chiński rysownik concept artów Arnold Tsang. Tsang na stałe współpracuje z UDON, a jego grafiki trafiały na okładki komiksów z serii Street Fighter i Darkstalkers.

Arnold Tsang – UDON / Warren Louw

Na 320 stronach Street Fighter Tribute znajduje się ponad 200 grafik. Większość z nich to prace profesjonalistów, część to fan arty, które wcale nie odbiegają poziomem od rysunków zawodowych concept artystów i ilustratorów. W art-booku zostały zawarte prace wykonane w wielu różnych stylach: od super deformed, przez karykatury do ultra realistycznych, a nawet kilku renderów.

Miłośnicy rysunku z pewnością odszukają w tym albumie kilka znanych nazwisk. Swoich prac użyczyli między innymi Mark Brooks (Spider-Man, Fantastic Four, New X-Men), Omar Dogan (Street Fighter), Phil Bourassa (Thor: Son of Asgard, Ben 10), Lauren Montgomery (Superman: Doomsday, Wonder Woman), czy też Steve Lecouilliard (Ed, Edd, n’ Eddy)

Mark Brooks, Christina Strain / Jennyson Rosero, Buddy Jiang

Album formatu A4 jest bardzo dobrze przygotowany. Wysokiej jakości papier i tekturowa okładka to zdecydowany plus tego wydania. Została przygotowana również wersja w hard coverze – ta jednak była dostępna dla osób, które złożyły pre-order bezpośrednio w UDON. Strony są zarówno szyte jak i klejone co z początku wydawało się zaletą. Niestety, po kilkukrotnym przewertowaniu, art-book zaczął się troszkę rozklejać.

Pomimo tego, album jest nie lada gratką dla fanów serii Street Fighter i może też posłużyć jako źródło inspiracji dla grafików i ilustratorów. Cena okładkowa Street Fighter Tribute to $39.99. Prawdopodobnie najlepiej zainwestowane pieniądze na tego typu publikację. Gorąco polecam.

Autor: Siemasz

PRZECZYTAJ TAKŻE

[NEWS] Zapowiedzi dwóch pierwszych numerów „Secret Empire” od Marvel Comics

Secret Empire będzie liczyć sobie dziewięć numerów, a zamieszani w wydarzenia opisywane w serii będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *