PANTEON / NEWSY / [NEWS] Serial o King Kongu nie będzie powiązany z „Kong: Wyspa Czaszki”

[NEWS] Serial o King Kongu nie będzie powiązany z „Kong: Wyspa Czaszki”

MarVista Entertainment ogłosiło dzisiaj współpracę z IM Global Television. Wspólnie wyprodukują  serial telewizyjny o King Kongu, który nie będzie związany z Kong: Wyspa Czaszki. Serial będzie współczesną kontynuacją klasyka z główną rolą kobiecą oraz grupą ludzi z różnych kultur, którzy odkrywają cuda i niebezpieczeństwa Wyspy Czaszki oraz jej niezwykłą historię.

Scenarzystami zostali Jonathan Penner i Stacy Title, którzy wraz z Dannie Festa (Trolls) stali się również producentami wykonawczymi.

Festa stwierdziła:

Przywilejem było pracować z Joe DeVito i jego wyjątkowym uniwersum Konga. Jesteśmy przekonani, że fani na całym świecie będą zachwyceni.

Fernando Szew (Dyrektor generalny MarVista) dodaje:

Jonathan i Stacy przejęli uniwersum, które przez lata zachwycało publiczność w wielu różnych formach i dali mu współczesną interpretację, skoncentrowaną postaci kobiecej.

I jeszcze wypowiedź Marka Sterna dyrektora IM Global Television:

Kochamy podejście Stacy i Jonathana do tej adaptacji i nie możemy się doczekać współpracy z MarVista, która pomoże przedstawić tę historię o przetrwaniu i przygodzie nowej generacji fanów Konga.

Historia dotycząca praw do King Konga jest bardzo skomplikowana. Licencje do poszczególnych filmów, remake’ów, marki, publikacji, itp. posiadają różne korporacje (m.in. Time Warner, StudioCanal, Paramount Pictures, Universal Studios i spadkobiercy Meriana C. Coopera). Ostatnio Joe DeVito pozwał Legendary Pictures, Warner Bros oraz producentów Kong: Wyspa Czaszki o rzekomą kradzież jego pomysłów. W 2004 roku, za zgodą spadkobierców Coopera, DeVito stworzył i zilustrował książkę Kong: Król Wyspy Czaszki, która funkcjonuje jako prequel/sequel do filmu, będącego podstawą powstającego serialu.

AUTOR Martyna

Bardziej filmy niż seriale (aczkolwiek bardzo lubię "Doctor Who" i "Supernatural"). Bardziej Marvel niż DC (aczkolwiek "Young Justice" przyjemnie się oglądało). A Błażej zawsze denerwuje tak samo :P

PRZECZYTAJ TAKŻE

[NEWS] Kong Spotyka Potomków Cezara

Są na tym świecie jednostki wyjątkowe, których spryt, pamięć i zdolność kojarzenia przekraczają możliwości przeciętnego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *