PANTEON / NEWSY / [NEWS] Powstanie Kolejny Kinowy Hellboy!

[NEWS] Powstanie Kolejny Kinowy Hellboy!

Po latach starań podejmowanych przez twórców filmowego Hellboya, by bohater powrócił do kin w 3 części swych przygód, fani „Czerwonego” usłyszeli tylko ciąg dość depresyjnych dementi od reżysera Guillermo Del Toro oraz odtwórcy głównej roli Rona Perlemana. Komiks wychodził dość rzadko, wyglądało na to, że nie zobaczymy prędko żadnej formy jego adaptacji. Fani zaczęli się przyzwyczajać do myśli, iż sztandarowe uniwersum wydawnictwa Dark Horse nie wypłynie przez jakiś czas na szersze, popkulturowe wody.

Aż tu nagle, autor komiksu, Mike Mignola opublikował notkę potwierdzającą, że studio Millennium kompletuje ekipę twórców mających zrealizować reboot marki. Według hollywoodreporter.com włodarze studia negocjują wsparcie ze strony producentów Larryego Gordona i Loyda Levina, w projekt zaangażowany został także Mike Richardson z Dark Horse Entertainment. Stołek reżysera przypadnie najprawdopodobniej Neilowi Marshallowi, znanemu z serialu  Gra o Tron oraz horroru Zejście.

Roboczy tytuł nowej wersji to Hellboy: Rise of the Blood Queen / Powstanie Krwawej Królowej. Jak przyznaje sam ojciec marki, ma on być zrealizowany w kategorii R, czyli bez wstydu ukazywać nawet drastyczne sceny grozy. Scenariusz opracują wspólnie Mike Mignola, Andrew Cosby i Christopher Golden. Trwają rozmowy dotyczące obsadzenia głównej roli, niewykluczone, że będzie to aktor David Harbour (na zdj.), ostatnio grający jedną z ważnych postaci świecącego triumfy serialu Stranger Things.

Krwawą Królową jest najprawdopodobniej znana z komiksów czcicielka Ogdru Jahada – Nimue. Potężna wiedźma, która po pokonaniu Hecate odgrywa wyjątkowo ważną rolę w uniwersum Piekielnego Chłopca. Możemy się więc spodziewać zarówno specyficznej interpretacji legend arturiańskich jak i powrotu motywów miłych fanom fikcyjnej mitologii Cthulhu.

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[Recenzja] Uniwersum DC według Mike’a Mignoli

Najpierw dzięki Egmontowi a później za sprawą innych wydawców (Scream, KBOOM czy Non Stop Comics) …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *