PANTEON / NEWSY / [NEWS] Na Horyzoncie Kolejny Remake Nosferatu

[NEWS] Na Horyzoncie Kolejny Remake Nosferatu

Kolejny klasyk kina grozy dostanie drugie życie za sprawą remake’u. Tym razem na tapecie wyląduje dzieło kultowe, które przetarło wiele szlaków zarówno w ramach gatunku jak i szeroko pojętej kulturze popularnej. Nosferatu – Symfonia Grozy, to niemiecki film z 1922 roku wyreżyserowany przez Friedricha Wilhelma Murnau. Adaptacja, czy wręcz plagiat powieści Dracula Brama Stokera.  Wokół samej produkcji powstały liczne legendy, a przez wielu odtwórca głównej roli – Max Shreck był uważany za prawdziwego wampira. Fani superbohaterów, którym na bakier z „kulturą grozy” również mogą znać to nazwisko, wykorzystał je Tim Butron w swoim Powrocie Batmana. Nie jest to pierwszy remake Nosferatu, wcześniej tematu podjął się także Werner Herzog, który w roli wysysającej krew bestii obsadził Klausa Kinskiego.

Za projekt odnowienia tego dzieła odpowiadać ma Robert Eggers, którego miłośnicy kina grozy mogą kojarzyć z dość ciepło przyjętego filmu The Witch/Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii. Eggers przyznaje się do fascynacji Nosferatu, swoistą ikoną niemieckiego ekspresjonizmu, ale zamierza pokazać tę historię wedle własnej wizji.

nosferatu

Projekt jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju. Robert Eggers, zapowiedział, że będzie informować fanów o kolejnych etapach produkcji. Zachowajmy jednak bezpieczny sceptycyzm. Niejednokrotnie już próbowano nadawać drugie życie klasykom i nierzadko kończyło się to tanim wypaczeniem oryginału. Pozostaje nam tylko obserwować przebieg produkcji.

Źródło: ScreenRant

AUTOR Doctus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *