PANTEON / NEWSY / [NEWS] Znamy odtwórcę roli Cable’a w sequelu „Deadpoola”!

[NEWS] Znamy odtwórcę roli Cable’a w sequelu „Deadpoola”!

Rola Cable’a, druha Najemnika z Niewyparzoną Gębą, przypadła Joshowi Brolinowi.

Fani MCU mogą go kojarzyć z roli Thanosa w Avengers: Czas Ultrona, czy Strażników Galaktyki. Brolin grał również w takich produkcjach jak Jonah HexObywatel Milk i Grindhouse: Planet Terror. Wybór Brolina jest niespodzianką dla tych, którzy śledzili doniesienia castingu do roli Nathana Summersa. Wcześniej najróżniejsze źródła podawały, że do roli rozważani są tacy aktorzy jak np. Pierce Brosnan (odtwórca roli Jamesa Bonda w latach 1995-2002), Michael Shannon (Man of Steel) czy nawet Brad Pitt (Furia). Niepotwierdzona informacja głosi, że Brolin podpisał kontrakt na cztery filmy z 20th Century Fox.

Na temat tego wyboru wypowiedział się twórca postaci (oraz X-Force), Rob Liefeld:

Josh Brolin wnosi zarówno powagę jak i fizyczność wymaganą, aby pokazać Cable’a na dużym ekranie! Jest niesamowitym aktorem i jestem niezwykle podekscytowany wizją jego, Ryana Reyonldsa oraz Zazie Beets razem w obsadzie Deadpoola 2! Cable, Domino i Deadpool, ludzie!

Wraz z Liefeldem Cable’a stworzył Louise Simonson. Często tworzy duet z Wadem Wilsonem ponieważ jego ponura i poważna postawa niemal perfekcyjnie kontrastuje z luzem i dowcipem Deadpoola. W komiksowym uniwersum Cable jest synem Scotta Summersa aka Cyclopsa. Jeszcze jako niemowlę został zainfekowany technologiczno-organicznym wirusem. Aby uratować swojemu synowi życie, Scott wysłał go do przyszłości, gdzie Nathan nauczył się używać swoich telekinetycznych zdolności aby powstrzymać rozwój choroby. Jego lewe ramię jednak zostało zainfekowane i teraz jest metalowe.

Data premiery Deadpoola 2 nie jest jeszcze znana. Reżyserem filmu jest David Leitch (John Wick). Ryan Reynolds ponownie wcieli się w Gadatliwego Najemnika, a obok niego, oprócz Josha Brolina w roli Cable’a, zobaczymy Zazie Beets jako Domino.

Źródło: ComicBook.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Deadpool 2

Pyskaty Najemnik wraca z większym budżetem, bardziej odjechaną akcją i ekipą u boku. Czy Deadpool 2 to …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *