PANTEON / NEWSY / [NEWS] Znamy kolejny projekt Kasi Niemczyk – poznajcie Faith z wydawnictwa Valiant

[NEWS] Znamy kolejny projekt Kasi Niemczyk – poznajcie Faith z wydawnictwa Valiant

Choć świetnie przyjęta seria Mockingbird się skończyła, rodzima rysowniczka Katarzyna Niemczyk nie musiała długo czekać na kolejny projekt. Choć wciąż pozostaje związana z wydawnictwem Marvel (o czym wspominała m.in. na ubiegłorocznym MFKiG ), obecnie pracuje nad komiksem Faith dla wydawnictwa Valiant Comics. Artystka będzie odpowiedzialna za całość grafiki, a więc rysunki i kolory. Zeszyt w jakim zobaczymy efekty pracy to planowany na początek marca #9.  Za scenariusz odpowiada Jody Houser, natomiast kilka stron zilustruje również Marguerite Sauvage. Poniżej opis fabuły i okładka:

Przyjaciel w potrzebie!

Czasem uratowanie świata wymaga pomocy od przyjaciół. Kiedy nowy, podejrzany stażysta dołącza do Zipline, wypytując o zajmującą się rubryką o celebrytach Faith Herbert, to od jej współpracowników zależy utrzymanie jej sekretnej tożsamości – Summer Smith. Największą mocą Faith zawsze było inspirowanie innych – w tej specjalnej, samodzielnej historii zobaczycie jak bardzo zmieniła życie swoich nowych przyjaciół!

faith-9

A kim jest sama Faith?

Osierocona w młody wieku, Faith Herbert – posiadająca psioniczne moce „psiotka” odnaleziona przez Fundację Harbinger – zawsze marzyła o wielkości. Ale teraz, kiedyś zwyczajna nastolatka, przejmuje kontrolę nad swoim losem i staje się poważną bohaterką, jaką zawsze wierzyła, że się stanie. Oczywiście ma sekretną tożsamość, niczego niepodejrzewających przyjaciół i pracę jako reporterka. Jednak w nocy przekształca się patrolującą Miasto Aniołów heroinę – przemierzającą przestworza Zefir!

AUTOR Paweł Kicman

PRZECZYTAJ TAKŻE

[NEWS] Nagrody Eisnera 2017. Pośród nominowanych „Mockingbird” rysowany przez Kasię Niemczyk.

Nagroda Przemysłu Komiksowego imienia Willa Eisnera przyznawana jest co roku od 1988 roku w 36 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *