PANTEON / NEWSY / [NEWS] Jakie zmiany wprowadzi Mark Waid w nowej serii o Stevenie Rogersie?

[NEWS] Jakie zmiany wprowadzi Mark Waid w nowej serii o Stevenie Rogersie?

Secret Empire powoli zbliża się ku końcowi. Po Nicku Spencerze pałeczkę przejmuje Mark Waid, który zdradził podczas ostatniego SDCC, co zrobił z fabularną zagwozdką, jaką zostawia mu Spencer – czy Kapitan Ameryka jakiego znamy i kochamy powróci?

Nowa seria, nad którą pieczę sprawuje Waid wraz z Chrisem Samnee powstaje w ramach Marvel Legacy. Jeden z wysłanników zagranicznego portalu ComicBook.com zdołał złapać scenarzystę i zapytać go o to, co czeka fanów Kapitana po wydarzeniach w Secret Empire. Oto co Waid miał do powiedzenia:

Mamy możliwość wyczyszczenia konta (Kapitana). Nie chcemy zdradzać zakończenia Secret Empire, ale oczywiście, Kapitan Ameryka powróci. Co wie każdy, kto kiedykolwiek czytał komiksy. Steve Rogers jako Kapitan Ameryka w końcu powróci, więc zmierzymy się z konsekwencjami jego działań, jednak nie będziemy się nad tym mocno skupiać, ponieważ jest to opowieść, która mocno zdominowała postać Kapitana na długi czas. Zrobimy coś ala Jack Kirby. Dzikie przygody, podróże z miasta do miasta w poszukiwaniu dużych wydarzeń.

Waid zdradził również, że Kapitan w trakcie swoich podróży będzie szukał dla siebie miejsca, w którym będzie mógł zostać na dłużej, gdzie będzie mógł zbudować sobie dom. Nie zabraknie również utarczek ze złoczyńcami. Zobaczymy starcie z Kravenem, a sam scenarzysta bardzo chętnie zobaczyłby Rogersa tłukącego Attumę.

Marvel Legacy oficjalnie rozpoczyna się we wrześniu i to właśnie częścią tego eventu jest opisywany przez Wada świeży start Kapitana Ameryki.

Źródło: ComicBook.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Amazing Spider-Man J. Michaela Straczynskiego. Tom 1

Co to było za fascynujące doświadczenie! Zdawałem sobie sprawę z dość pozytywnego odbioru runu J. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *