PANTEON / NEWSY / [NEWS] Warner Bros. chętne na więcej mroku w DCAU

[NEWS] Warner Bros. chętne na więcej mroku w DCAU

Rok temu w kinach można było zobaczyć Batman: The Killing Joke, adaptację noweli graficznej Alana Moore’a i Briana Bollanda. Produkcja otrzymała rating R, aby wiernie odwzorować historię. Okazuje się, że WB wyraża chęć produkcji większej ilości animacji z takim właśnie ratingiem.

Rating R otrzymała również animacja Justice League Dark, jednak Teen Titan: The Judas Contract „spadło” do PG-13. Producent James Tucker został zapytany na ostatnim WonderConie o animacje DC skierowane dla dorosłych, i oto co odpowiedział:

Powiedziano mi, że jeśli historia wymagać będzie Rki, zarząd przyjrzy się temu bliżej. Przyjrzą się temu pomimo tego, że jeszcze niedawno więcej takich animacji nie było nawet w planach. Bardzo podoba mi się taka opcja, ponieważ niektórych historii nie da się odpowiednio opowiedzieć bez dozy mroku i odejścia od norm społecznych oraz bez odrobiny przemocy.

W uniwersum DC sporo jesst historii mrocznych i naszpikowanych przemocą, które można przenieść na ekran właśnie za pomocą animacji. Dobre przyjęcie The Killing Joke pokazuje, że takie adaptacje to coś, co się fanom podoba szczególnie, kiedy są wierne pierwowzorowi. Podejście WB nie skreśla więc większej ilości takich produkcji w przyszłości.

źródło: ComicBook.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[NEWS] Ostatni zwiastun „Batman & Harley Quinn”!

Animowana produkcja, w której Batman wchodzi w konszachty z Harley Quinn właśnie została zapowiedziana zwiastunem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *