PANTEON / NEWSY / [NEWS] Urodziny twórcy The Walking Dead – Robert Kirkman skończył 38 lat

[NEWS] Urodziny twórcy The Walking Dead – Robert Kirkman skończył 38 lat

Spóźnione, ale szczere życzenia! Wczoraj, 30 listopada 2016 roku, swoje trzydzieste ósme urodziny obchodził Robert Kirkman. Przyjrzyjmy się bliżej jego dokonaniom.

Jedną z jego pierwszych komiksowych prac był Battle Pope – parodia gatunku super-bohaterskiego. Dopiero 3 lata później, w 2003 roku wydano jego flagową historię – The Walking Dead nakładem wydawnictwa Image Comics.

The Walking Dead wydawane przez przeszło 10 lat doczekało się 134 zeszytów. Komiks Kirkmana jest jednym z najlepiej sprzedającym się komiksów w historii.

31 października 2010 roku premierę miał pierwszy odcinek serialu na podstawie serii Roberta Kirkmana.

Robert Kirkman jest scenarzystą serii super-bohaterskiej Invincible, która ma się zakończyć w 2017 roku. Stworzył także Outcast. Współpracował również przy takich tytułach jak: Ultimate X-Men, Marvel Zombies, Marvel Knights 2099, Fantastic Four, Captain America, Ant-Man.

outcast-cinemax-robert-kirkman

Robert Kirkman miał wkład w powstawanie scenariusza do produkcji sci-fi AIR (pol. Powietrze) z Normanem Reedusem (The Walking Dead) oraz  Djimontem Hounsou (Guardians of the Galaxy). Aktualnie jest w zespole scenarzystów kolejnego filmu z serii Transformers, który ukaże się w 2017 roku

fot. The Walking Dead

Robert Kirkman urodził się 30 listopada 1978 r. w Richmond (Kentucky). Wszystkiego Najlepszego!

Źródło: Comicbook.com

AUTOR Bartek Wojnowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Outcast: Opętanie Tom 2

Egzorcyzm (gr. ἐξορκισμός, exorkismós – zaprzysiężenie, zaklęcie) – obrzęd poświęcenia, mający na celu uwolnienie człowieka, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *