PANTEON / NEWSY / [NEWS] „Strange Years: Autumn” – darmowy polski komiks do pobrania!

[NEWS] „Strange Years: Autumn” – darmowy polski komiks do pobrania!

Strange Years: Autumn jest wynikiem współpracy Artura Kurasińskiego (scenariusz) oraz Michała Śledzińskiego (oprawa graficzna). Utrzymany jest w klimacie post-apokaliptycznym.

Najlepiej o komiksie opowie Wam sam jego autor, Artur Kurasiński.

Na pomysł albumu jak i całej serii wpadłem zastanawiając się, co by było gdyby wydarzenia 11 września w USA były tylko pierwszym elementem globalnej łamigłówki. Co by było gdyby nie byłoby wiadomo, kto jest napastnikiem, czego chce i jakie ma plany.

Jak ja, mieszkaniec Europy i stolicy dużego kraju odnalazłbym się w sytuacji, kiedy trzeba w godzinę spakować się i uciekać ze swojego domu pokonując tysiące kilometrów. Co by było gdyby w ciągu kilku dni cały świat, jaki znamy zniknął, a w jego miejsce pojawiłby się nowe państwa, porządek społeczny a na powierzchni ziemi nowe osady i miasta. Innymi słowy mamy do czynienia z klasyczną opowieścią w klimacie post-apokaliptycznym.

Zaplanowane zostały cztery albumy. Po tytule pierwszego nie trudno się domyślić, że kolejne będą się nazywać Winter, Spring oraz Summer. Wchodząc na stronę internetową projektu (http://strangeyears.com/ ) mamy opcję darmowego pobrania. Należy tylko podać swój adres email i czekać aż dotrze do nas wiadomość z załącznikami. Oprócz komiksu otrzymamy również ścieżkę dźwiękową, którą zajął się Piotr Koczewski. Komiks jest dostępny w języku angielskim, a tłumaczył go Filip Szcześniak.

Opis fabuły:

Bohaterami komiksu jest dwóch młodych chłopaków, którzy mają po dwadzieścia kilka lat i pamiętają jak przez mgłę wydarzenia z 11 września 2001 roku. Elvis i Reuben wplątani są w przygodę w czasie, której poznają między innymi tajemniczego wynalazcę zafascynowanego jabłkami i okręgami, rudowłosego innowatora, który chce łączyć ludzi, czarnoskórego proroka, który zgodnie z przepowiednią ma zmienić historię świata…

W przygotowaniu jest również aplikacja mobilna, jednak jej istnienie zależy od odzewu czytelników.

Źródło: StrangeYears.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Niewidzialna Republika tom 1

Byłem nieco zaskoczony, kiedy dostałem do recenzji komiks z wydawnictwa Amber. Mgliście kojarzyłem je z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *