PANTEON / NEWSY / [NEWS] Serial „Watchmen” w planach stacji HBO

[NEWS] Serial „Watchmen” w planach stacji HBO

W sieci pojawiły się doniesienia o stacji HBO planującej telewizyjny serial WatchmenStrażnicy to mini seria zapoczątkowana w 1986 roku stworzona przez Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa.

Pierwsze głosy na temat serialu pojawiły się w 2015 roku, kiedy to stacja prowadziła rozmowy z Zackiem Snyderem. Snyder reżyserował film z 2009 roku. Według najnowszych doniesień nie jest on już jednak zaangażowany w projekt.

W zamian za Snydera, HBO najprawdopodobniej prowadzi rozmowy z Damonem Lindelofem. Pracował on m. in. przy Zagubionych, reboocie Star Treka czy Prometeuszu.

Strażnicy to alternatywna historia, w której pierwsi super-herosi pojawili się w latach 40.-tych XX wieku, znacznie wpływając na kolejne dekady. Historia umiejscowiona jest w 1985 roku, kiedy to rząd Stanów Zjednoczonych i Sowieci zbliżają się do rozpoczęcia III Wojny Światowej. Akcja jednak skupia się wokół dochodzenia w sprawie śmierci Komika, jednego z zamaskowanych agentów rządowych. Dochodzenie ujawnia zabójczą konspirację, której konsekwencje wpływają na cały świat.

Źródło: The Hollywood Reporter

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Promethea: Księga Pierwsza

Patrząc na ofertę polskich wydawców komiksowych, można odnieść wrażenie, że bibliografia Alana Moore’a to worek …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *