PANTEON / NEWSY / [NEWS] Rosomaki Jesienią – The Orphans of X

[NEWS] Rosomaki Jesienią – The Orphans of X

Fani rodzinki Rosomaków mogą zacząć ostrzyć pazury i napełniać portfele. Jesienią do amerykańskich sklepów trafi nowa seria komiksów Wolverine: The Orphans of X. Laura zajmie się tam poszukiwaniami swego szalonego brata – Dakena. Zgodnie z oficjalnymi opisami Marvrela, śledztwo zaprowadzi ją do ośrodka, w którym została stworzona (z DNA Logana oczywiście). Stara trauma ma powrócić, by nękać ją na nowe sposoby. Scenariusz pisze Tom Taylor, rysuje Juann Cabal. Poniższa okładka jest dziełem Terrego Dodsona. Seria rozpocznie się od 25 numeru All-New Wolverine.

Dakena, rodzonego syna Logana, większość z czytelników kojarzy przede wszystkim jako Wolverine’a czasów Mrocznych Rządów Normana Osborna/Zielonego Goblina – i jego wypaczonej wersji Avengers – jakie nastały po mega-evencie wydawnictwa, zatytułowanym Tajna Inwazja. Dał się tam poznać jako manipulujący feromonami psychopata, ustępujący żądzą mordu tylko Bullseye’owi. Daken i Laura mają za sobą burzliwą przeszłość, ale ostatnio ich stosunki zaczęły się wyraźnie ocieplać. Aktualnie polscy fani mogą śledzić jego losy w serii Uncanny Avengers wydawanej przez Egmont.

Orphans of X

Źródło: comicbook.com 

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Suicide Squad: Zła krew

Niesławny – zarówno ze względu na fabularne założenia, jak i na skojarzenia z nieudaną adaptacją …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *