PANTEON / NEWSY / [NEWS] Providence Alana Moore’a w Planach Wydawnictwa Fantasmagorie

[NEWS] Providence Alana Moore’a w Planach Wydawnictwa Fantasmagorie

Niesamowita wiadomość dla polskich fanów kultowego scenarzysty komiksowego Alana Moore’a oraz ojca Mitologii Cthulhu H.P. Lovecrafta. Wydawnictwo Fantasmagorie planuje we wrześniu publikację pierwszego tomu olbrzymiego, 12-zeszytowego, cyklu twórcy Strażników, zatytułowanego Providence.

Przedstawiciele wydawnictwa zdradzili nam, że zawartość komiksu nie będzie odbiegała od edycji amerykańskiej. Walory techniczne rodzimego wydania mają być nawet lepsze. Oznacza to twardą oprawę i 160 stron w kolorze. Fantasmagorie wykupiły prawa do publikacji całości cyklu (w marcu Avatar Press wypuściło jego ostatni zeszyt, ale jak dotąd nie wszystkie albumy zbiorcze doczekały się premiery USA). Rozszerzenie harmonogramu o Neonomicon i The Courtyard uzależnione jest od wyników sprzedaży Providence.

Providence Alana Moore'a

Alan Moore dużą część swych – realizowanych na przestrzeni lat – scenariuszy poświęcił Mitologii Cthulhu. Kreatywnie wykorzystywał opowiadania Lovecrafta, między wierszami często umieszczając krytykę społecznych poglądów pisarza, równocześnie niezmiennie komplementował jego wyobraźnię. Adaptacja opowiadania Moore’a zatytułowanego The Courtyard/Dziedziniec (pierwotnie opublikowanego w antologii Starry Wisdom: A Tribute to H.P. Lovecraft, później także w Polsce jako Cienie spoza czasu)  zapoczątkowała serię połączonych ze sobą opowieści graficznych, zwieńczonych długim cyklem komiksów Providence. Całość projektu (poza kilkoma okładkami) ilustrował rysownik Jacen Burrows. Sam Moore porównuje skalę przygotowań i pracy intelektualnej przy serii do wysiłków podjętych w czasie tworzenia kultowych Strażników .

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Toń

Toń to już trzeci tytuł z wydawanej pod szyldem DC linii Hill House Comics, który …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *