PANTEON / NEWSY / [NEWS] Powstanie Serial na Podstawie Komiksu „Umbrella Academy”!

[NEWS] Powstanie Serial na Podstawie Komiksu „Umbrella Academy”!

Jeśli czekaliście z niecierpliwością na potwierdzenie plotek o aktorskim serialu Umbrella Academy od Netflixa, to właśnie się go doczekaliście. Umbrella Academy nadchodzi!

Umbrella Academy to komiks stworzony przez Gerarda Waya (scenariusz) oraz Gabriela Bá (rysunki), który wydawany był przez Dark Horse Comics w latach 2007-2013. Seria liczy sobie 12 zeszytów oraz 3 shorty. Pierwszy wolumin serii, The Umbrella Academy: Apocalypse Suite zdobył w 2008 roku Nagrodę Eisnera w kategorii „Najlepsza Limitowana Seria”.

Akcja serii osadzona jest w alternatywnej historii Stanów Zjednoczonych, w której JFK nie został zastrzelony. Śledzimy w niej losy odstręczającej rodziny herosów z Umbrella Academy. Gang musi połączyć siły, aby uratować świat.

Umbrella Academy

Aktorski serial Netflixa ma liczyć sobie 10 epizodów i zgodnie z doniesieniami będzie wierny komiksowemu pierwowzorowi. Najprawdopodobniej zobaczymy w nim Monocle, Krakena, Rumor, Spaceboya, Number Five, Séance, White Violin oraz Horror, czyli większość postaci z UA.

Way został współproducentem wykonawczym serii, a za wszystko odpowiadać będzie Steven Blackman (Fargo).

Źródło: ComicBook.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Tank Girl Tom 2

Zrecenzowanie tego tomu przysporzyło mi sporo wysiłku. Nie jestem pewien, jak sensownie zebrać myśli, które …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *