PANTEON / NEWSY / [NEWS] Popularny Antagonista w Serialu Supergirl

[NEWS] Popularny Antagonista w Serialu Supergirl

Jak widać twórcy serialu stacji The CW nie spoczywają na laurach i szykują fanom Supergirl prawdziwą bombę. Kolejnym przeciwnikiem, z którym zmierzy się Kara Danvers będzie niejaki Cyborg Superman. Na kartach komiksów zaprezentowane zostały dwie interpretacje tej postaci: Hank Hensaw, żądna zemsty na Supermanie symbioza człowieka i maszyny, oraz w odświeżonym przez historię Flashpoint uniwersum, biologiczny ojciec Kary Zor-El. Od pewnego czasu spekuluje się, że w serialu zobaczymy przybranego ojca Supergirl, Jeremiach Danvers, co patrząc na eksperymenty Cadmus i jego powiązania z tą organizacją, wydaje się całkiem realne. Patrzymy jednak na takie teore z dystansem i czekamy na rozwój wydarzeń w serialu.

2-cyborg-superamn-vs-kara

Warto przypomnieć także pewne rozwiązania fabularne, zastosowane do tej pory: tożsamość Hanka Hensawa, oryginalnego Cyborga-Supermana, przejął Martian Manhunter, zatem trudno żeby w serialu pojawił się złoczyńca w swojej klasycznej wersji. Najbardziej prawdopodobny wydaje się zatem J. Danvers, bowiem jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnych wskazówek, jakoby Zor-El miał przeżyć zagładę Kryptonu.

Cyborg-Superman w komiksach był członkiem min. Korpusu Sinestro, Alpha Lanterns, czy Manhunters. Cybernetyczna część jego ciała została stworzona za pomocą kryptońskiej technologii, co zapewniło mu wachlarz umiejętności podobnych do tych, którymi dysponował Superman. Nienawiść złoczyńcy do Człowieka ze stali wynikała z przekonania, że przyłożył on rękę do śmierci jego żony. W New52 Cyborg-Supermana stworzył Brainiac. Polscy czytelnicy mogli poznać postać dzięki serii Superman z wydawnictwa TM-Semic.

cyborg-superman-supergirl

Źródło: ScreenRant

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Kosmiczna Odyseja

Mimo przewidywalności jest to całkiem udana lektura, która sama w sobie może też być dobrym wstępem do poznawania światów wykreowanych przez Kirby'ego.

KOMENTARZ

  1. Nie spodziewałem się takiego czegoś ale jak dla mnie bomba. Propsy dla CW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *