PANTEON / NEWSY / [NEWS] Pierwsze rockowe okładki alternatywne od Marvela!

[NEWS] Pierwsze rockowe okładki alternatywne od Marvela!

Fani Marvel Comics wiedzą, że wydawnictwo lubi okładki komiksów inspirowane albumami hip-hopowymi. Najlepiej klasycznymi, ale też najbardziej popularnymi w danym okresie. Tym razem artyści Domu Pomysłów przygotowali dla nas coś zgoła innego.

Po raz pierwszy w historii wydawnictwa powstały okładki inspirowane klasycznymi albumami rockowymi. Cztery z pięciu zaplanowanych okładek już można zobaczyć w sieci (mamy je dla Was poniżej.

Okładki to kolejno: Guardians of the Galaxy #9 jako okładka sławnego Nevermind Nirvany wykonana przez Mike’a Hawthorne’a i Nathana Fairbairna, Inhumans: Once and Future Kings #2 w wersji Appetite for Destruction od Guns N’ Roses, którą wykonał Damion Scott. Następna jest okładka Mighty Thor #23 autorstwa Marco Rudy’ego i jest przekształconą wersją London Calling grupy The Clash i na końcu mamy  X-Men Blue #11 wykonaną przez Daniela Acunę, która z kolei jest wariacją albumu Blondie Parallel Lines. Do grona tych okładek należy jeszcze ta autorstwa Mike’a Del Mundo do X-Men Gold #1, która nie została jeszcze opublikowana.

Poniżej publikujemy dla Was pierwowzory tych czterech okładek dla porównania.

Jeszcze nie wiadomo, czy alternatywne okładki rockowe będą sprzedawać się tak dobrze jak hip-hopowe varianty. Jeśli odniosą sukces, możemy spodziewać się więcej rockowych wariacji w przyszłości. Kto wie, może pojawią się też pomysły na klasyki w wersji komiksowej z innych rodzajów muzyki?

Źródło: CBR.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Amazing Spider-Man J. Michaela Straczynskiego. Tom 1

Co to było za fascynujące doświadczenie! Zdawałem sobie sprawę z dość pozytywnego odbioru runu J. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *