PANTEON / NEWSY / [NEWS] Pierwsze recenzje „Strażników Galaktyki 2”

[NEWS] Pierwsze recenzje „Strażników Galaktyki 2”

Zachodnie media powoli zalewają się recenzjami drugiej części przygód Petera Star Lorda Quilla i reszty jego kosmicznej drużyny. Czy sequel dorównuje pierwszemu filmowi?

Okazuje się, że większość recenzentów jest zgodna: Strażnicy Galaktyki 2 nie są tak dobrzy jak część pierwsza, która pojawiła się na ekranach kin trzy lata temu. Niektórzy nawet twierdzą, że jest to wręcz powtórka z pierwszego filmu, z podwójną dozą humoru i wybuchów. Część krytyków była rozczarowana tym, że one-linery często zamiast śmiechu wywoływały zażenowanie lub kompletną obojętność. Z drugiej strony są ci, których zachwycił humor zastosowany przez reżysera Jamesa Gunna. Poniżej możecie przeczytać fragmenty niektórych recenzji.

Geoffrey Macnab z The Independent

Sentymentalność zaczyna tracić swój urok im dalej oglądamy i zaczynamy myśleć, że początkowy zuchwały cynizm był zdecydowanie lepszy. Pomimo zakończenia film jest generalnie dziko rozrywkową przejażdżką, w której humor, akcja oraz poszukiwanie duszy są wymieszane niemalże idealnie.

 Owen Gleiberman z Variety

Bogowie spektaklu sci-fi oczywiście muszą być zadowoleni, a kulminacja Strażników Galaktyki 2 jest ogromna, porywająca, rozczulająca i obowiązkowa na tyle, że suma sumarum wcale nie jest aż tak ważna. (I to bez wszystkich scen po napisach, przez które wydaje się, że oglądamy… telewizję.)  Różnica między pierwszymi Strażnikami a Strażnikami Galaktyki 2 jest taka, że drugi film polega na tym, jak wielką jest sprawą. I przez to właśnie nie jest aż tak spory.

Peter Bradshaw z The Guardian

Jest zabawnie, ale GOTG2nie ma tej samej dziwnej pilności i celu, co pierwszy film.Nadal chronią, ale galaktyka nie wydaje się być w dużym niebezpieczeństwie.

Terri Schwartz z IGN

Trudno jest złapać błyskawicę w butelkę dwa razy, a Gunn próbuje dokonać właśnie tego w Strażnikach Galaktyki 2. Dwójka nie jest aż tak niesamowita jak pierwszy film i ma małe problemy z tempem, ale nadal dostarcza nam sporo serdecznej zabawy.

Bryan Bishop z The Verge

Kilka wątków fabuły jest zaplątanych w sposób, który może i był tak sprytny jak w Imperium Kontratakuje na papierze, ale na ekranie jest boleśnie dziwny. Dużym problemem jest fakt, że żadna z postaci nie jest tak urzekająca jak w pierwszym filmie. Chemia pomiędzy Gamorą i Star Lordem nadal tu jest, ale jest jej mniej, aby pokazać związek Gamory i jej siostry; występ Karen Gillan jest ponownie najsłabszym z całej produkcji.

Strażnicy Galaktyki 2 zadebiutuje w polskich kinach już 5 maja. Reżyserią ponownie zajął się James Gunn. Na ekranie powrócą: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Bradley Cooper, Vin Diesel, Michael Rooker oraz Sean Gunn. Do obsady w tej części dołączyli m. in.: Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan i Kurt Russell.

Źródło: Independent.co.uk

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[Recenzja] Kapitan Marvel

Dzień w pracy może się strasznie dłużyć, bez względu na towarzystwo, jeśli zaraz po skończonej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *