PANTEON / NEWSY / [NEWS] Pierwsze plansze z komiksowej adaptacji powieści Neila Gaimana – „American Gods: Shadows” #1

[NEWS] Pierwsze plansze z komiksowej adaptacji powieści Neila Gaimana – „American Gods: Shadows” #1

Amerykańscy Bogowie Gaimana otrzymali serial, którego premiera nastąpi w tym roku. Jeszcze w poprzednim zapowiedziany został również komiks, którego plansze możecie zobaczyć poniżej, wraz z okładkami do numerów pierwszego i drugiego.

Komiksem zajęło się wydawnictwo Dark Horse Comics. Za scenariusz odpowiadają Neil Gaiman wraz z P. Craigiem Russellem. Oprawa graficzna jest dziełem współpracy Russella oraz Scotta Hamptona. Okładki natomiast wykonuje Glenn Fabry, którego polscy czytelnicy powinni kojarzyć chociażby z Kaznodziei. Wariantowe okładki wykonali David Mack oraz Dave McKean. Planowane jest 27 numerów serii.

Opis fabuły:

Shadow Moon właśnie wyszedł z więzienia i szybko dowiedział się, że jego żona nie żyje. Pokonany, rozbity i niepewny swojego kierunku w życiu, spotyka tajemniczego Pana Wednesday’a. Ten zatrudnia Moona jako swojego ochroniarza – wpychając go w morderczy nadprzyrodzony świat, gdzie duchy przeszłości wracają do życia, a wojna między starymi i nowymi bogami osiąga swoje apogeum.

Oprócz tego w sieci pojawiły się również dwie okładki do drugiego numeru komiksu – główna w wykonaniu Fabry’ego oraz wariantowa wykonana przez Macka.

American Gods: Shadows #1 trafi na półki sklepowe 15 marca tego roku.

Źródła: BleedingCool.com, CraveOnline.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Nasze potyczki ze złem

Po lekturze komiksu Pan Higgins wraca do domu dość szybko o nim zapomniałem i nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *