PANTEON / NEWSY / [NEWS] Obcy: Przymierze – Ostatnia Wieczerza

[NEWS] Obcy: Przymierze – Ostatnia Wieczerza

Prawie 5 minutowy klip z filmu Obcy: Przymierze trafił wczoraj do Internetu. Prolog posiada podtytuł Ostatnia Wieczerza i obrazuje wydarzenie, jakiego można się po nim spodziewać, czyli imprezę załogi kolonizacyjnego statku kosmicznego The Covenant. Nie zobaczymy w nim ksenomorfów, ale jest to dość ciekawe, dłuższe spojrzenie na bohaterów, którzy stawią im czoła. Reżyser Ridley Scott wyraźnie nie zamierza odzwyczaić nas od struktury załogi oraz atmosfery typowej dla cyklu. Grupa „luzaków” pilnowanych przez obowiązkowego, pokładowego androida to motyw kochany przez fanów serii w równym stopniu, co lekkomyślni, kolonialni marines, czy szaleni naukowcy manipulujący genotypem „robali”.  Nowy Obcy staje się coraz bardziej znajomy, byle do majowej premiery.

W filmie wystąpią Michael Fassbender, James Franco, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Alexander England, Benjamin Rigby Jussie Smollett, Callie Hernandez i Nathaniel Dean. Autorami scenariusza są Michael Green, Jack Paglen i John Logan. Polska premiera zapowiedziana została na 19 maja 2017.

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Blade Runner 2049

Bardziej ludzcy, niż ludzie. To jedna z kwestii wypowiedzianych w pierwszym z trzech shortów, które …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *