PANTEON / NEWSY / [NEWS] Nowy wątek fabularny „Batmana” – Wojna na Żarty i Zagadki

[NEWS] Nowy wątek fabularny „Batmana” – Wojna na Żarty i Zagadki

Scenarzysta Tom King nie oszczędza Batmana w serii I am Bane, która to kończy się niebawem. Po tym komiksowym wydarzeniu Wayne wraz z Flashem zajmą się uporczywymi sekretami z DC Universe: Rebirth #1 w cztero-zeszytowym cyklu zatytułowanym The Button.

W serii tweetów, Tom King zapowiedział historię zabierającą czytelników w przeszłość; Wojna na Żarty i Zagadki (ang. The War of Jokes and Riddles) angażować będzie dwóch starych przeciwników Nietoperza – Jokera oraz Riddlera.

Nie będzie to lekka i łatwa historia, King zapowiedział bowiem, że walka Batmana z Jokerem i Riddlerem jest:

historią z przeszłości, która ukształtuje przyszłość całego Uniwersum DC.

Gotham City jest podzielone wojną pomiędzy Jokerem a Riddlerem rok po tym, jak Bruce Wayne został Batmanem. King udostępnił grafikę autorstwa Mikela Janina, na której Batman walczy przeciwko grupie, w skład której wchodzą: Killer Croc, the Ventriloquist, Two-Face, Pingwin, Man-Bat, Scarecrow, Mister Freeze, Poison Ivy, Mad Hatter oraz Scarecrow. Joker i Riddler w tym samym czasie stoją bo przeciwnych stronach panelu.

Ośmio-zeszytowy event Wojna na Żarty i Zagadki od Toma Kinga, Mikela Janina oraz Jone Chunga, rozpocznie się w Batman #25.

Źródło: CBR.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Batman Ziemia Jeden tom 3.

Od ponad dekady w mniejszym lub większym stopniu jestem zmuszony narzekać na większość rozwiązań w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *