PANTEON / NEWSY / [NEWS] Nowy teaser od Marvel Comics – „Pokolenia”

[NEWS] Nowy teaser od Marvel Comics – „Pokolenia”

Marvel Comics bardzo lubi kusić i intrygować swoich fanów pomysłami, które nie zawsze okazują się tak dobre, jak je zapowiadano. Kolejny teaser łączy ze sobą dwa pokolenia bohaterów.

Na grafice poniżej (klikając w nią otrzymacie większą rozdzielczość), za którą odpowiedzialny jest Alex Ross, widzimy oryginalnych super-bohaterów oraz ich następców, którzy przejęli po nich tytuły lub role. Od lewej do prawej widzimy:

 • Jean Grey i jej młodszą, przeniesioną w czasie, odpowiedniczkę,
 • Wolverine’a oraz X-23/Nowego Wolverine’a,
 • Thora Odinsona i Jane Foster/Damskiego Thora,
 • Kapitana Amerykę Steve’a Rogersa i Kapitana Amerykę Sama Wilsona,
 • Novę Richarda Rydera oraz Novę Sama Alexandra,
 • Kapitan Marvel Mar-Vell oraz Kapitan Marvel Carol Danvers,
 • Ms. Marvel Carol oraz Ms. Marvel Kamalę Khan,
 • obojga Hawkeye’ów – Clinta Bartona i Kate Bishop,
 • Iron Mana Tony’ego Starka oraz Ironheart Riri Williams,
 • dwóch Spider-Manów – Petera Parkera wraz z Milesem Moralesem,
 • Hulka Bruce’a Bannera oraz Amadeusa Cho.

O co chodzi? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak podpis pod grafiką „Lato 2017” może sugerować kolejny event w komiksowym świecie. Wszystkiego dowiemy się w swoim czasie (czyli kiedy Marvel uzna to za stosowne).  Biorąc pod uwagę, że do wakacji zostały cztery miesiące, kolejnego teasera możemy oczekiwać całkiem niedługo.

Źródło: ComicBook.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Fantastyczna Czwórka tom 1

Scenarzysta Jonathan Hickman stał się w ostatnich latach jednym z głównych architektów uniwersum Marvela, przez co już nawet …

9 komentarzy

 1. Sam jesteś Medusa 😛 Pierwsza z lewej to Jean Grey\Pheonix!

 2. Jane Foster to nie jest żadna damska Thor, tylko Thor, tak samo, jak Kate Bishop to po prostu kolejna Hawkeye, tak samo jak Amadeus Cho to nie Hulkling tylko Hulk.

  • Z Hulkingiem zgoda, co do reszty – określenie „damska xxx” pamiętając o tym że protoplastami tych tożsamości byli mężczyznami, nie jest błędne.

  • Zaraz, zaraz. „damska …” jest tylko przy Jane, a Hulkling sam o sobie tak mówi, więc nie wiem, z czym tu jest problem. Wyróżnienie „damska” jest dlatego, że nie wszyscy są na bieżąco z komiksami. Poza tym, połowa Marvela tak o Jane mówi – „female Thor” 😉

   • Dla wszystkich, którzy nie są na bieżąco z komiksami:

    http://marvel.wikia.com/wiki/Amadeus_Cho_%28Earth-616%29 – Hulk

    http://marvel.wikia.com/wiki/Theodore_Altman_%28Earth-616%29 – Hulkling

    „Protoplastami” tożsamości Wolverine’a i Hawkeye’a i Captain Marvel też chyba byli mężczyźni, a jakoś tam nie ma „damskiej”. Sam Jason Aaron podkreślał, że Jane Foster to nie jest żadna She-Thor, lady Thor albo Thora tylko Thor. Wszystko

    • Kminek, to że w jednym punkcie jest napisane tak, a w innym inaczej nie zmienia faktu że oba te określenia są poprawne. Jane Foster jest „żeńskim Thorem”, i nikt tu nie mówi o tym jak nazwana jest w komiksie, ale jak nazywana jest przez czytelników. Aaron może nawet ją nazywać „Bezpłciowym Thorem”, ale dla każdej osoby przyzwyczajonej do Thora-mężczyzny jest do automatycznie „female thor”.

     A w tym przypadku, jak została nazwana przez autorkę wpisu. Jeśli zostałaby tu wymieniona Spider-Gwen, to też uznałbyś to za błąd, że nie została nazwana „Spider-Woman z Earth 65”? Dokładność jest w cenie, ale w tym przypadku zwyczajnie uznałeś za błąd coś, co jest powszechne i powtarzalne na wielu serwisach oraz (co najważniejsze) zwyczajnie ułatwia ludziom życie.

     PS: Co do Hulkinga masz rację. Ale to już pisałem wcześniej. Pozdrawiam.

    • Życzenia autorów odnośnie postrzegania ich bohaterów nie są obowiązkową wykładnią dla czytelników. Jane wymieniła się początkowo tytułem i rolą z Thorem Odinsonem, więc rzeczą zupełnie naturalną jest postrzeganie jej jako „kobiecego-Thora”. Ten tytuł zresztą jest nie tylko zgodny z rzeczywistością, ale i kompletnie nie uwłacza samej postaci chyba, że w którymś momencie słowo „kobieta” drastycznie zmieniło znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *