PANTEON / NEWSY / [NEWS] Nowy gracz na rynku. Zapowiedzi Wydawnictwa Fantasmagorie.

[NEWS] Nowy gracz na rynku. Zapowiedzi Wydawnictwa Fantasmagorie.

Nowy rok, nowe komiksy i… nowe wydawnictwo. Chociaż to już luty (ale ten czas szybko leci!), sytuacja na rynku rozkręca się powoli. Co prawda dostaliśmy już kilka naprawdę mocnych tytułów, ale na wysyp świetności przyjdzie nam jeszcze poczekać. Już tej zimy swoje trzy grosze wtrąci nowe wydawnictwo, Fantasmagorie.

Sami piszą o sobie tak:

Wydawnictwo powstałe w 2017 roku celem publikowania komiksów, zarówno z szeroko pojętego mainstreamu, jak i nieco bardziej undergroundowych.

Zapowiedzieli póki co tylko kilka tytułów, ale za to jakich! Zobaczcie sami. Poniżej zamieszczamy też krótkie opisy.

Rachel Rising – historia Rachel Beck, młodej kobiety, która budzi się w grobie po tym jak została uduszona. Nie pamięta jak doszło do tego, że umarła, ale z pomocą przyjaciół stara się rozwikłać tą zagadkę. Czytelnicy mogą liczyć na dużą dawkę motywów z pogranicza horroru i fantastyki, bo świat Rachel Rising zaludniają demony i czarownice.

Krazy Kat – legendarne już paski autorstwa Georga Herrimana, publikowane początkowo w New York Evening Journal. Opowiadają o przygodach kota Krazy’ego i myszy Ignatz, których relacja może równie dobrze bawić co wprawić w zadumę. Klasyka gatunku.

Flinch – antalogia stworzona przez wschodzące gwiazdy komiksu. Czerń i biel oraz jeden temat: wzdryganie się (ang. flinch). Zapowiada się gratka dla fanów ciarek na plecach.

Martin Mystere – komiks opowiada o przygodach Martina Mystere, historyka, archeologa i poszukiwacza przygód. Po śmierci rodziców Martin oddaje się studiowaniu najbardziej tajemniczych miejsc na świecie. Poza tym w tle są sekretne agencje rządowe, niemy Neandertalczyk w roli pomocnika… brzmi jak dobra włoska pulpa!

Nathan Never – jako, że włoskiej pulpy nigdy za wiele… oto jest Nathan Never. Seria sci-fi, którą dawno temu zaczął wydawać Egmont. Może Fantasmagoriom wystarczy sił, żeby ulokować Nathana na dłużej na polskim rynku.

Źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwofantasmagorie/?fref=ts

AUTOR Paweł Kicman

PRZECZYTAJ TAKŻE

[NEWS] Teenage Mutant Ninja Turtles od Wydawnictwa Fantasmagorie

Wydawnictwo Fantasmagorie zapowiedziało wydanie na rynku polskim pierwszego tomu Teenage Mutant Ninja Turtles Ultimate Collection …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *