PANTEON / NEWSY / [NEWS] Nowelka graficzna „Więzień labiryntu: Lek na śmierć” od Boom! Studios

[NEWS] Nowelka graficzna „Więzień labiryntu: Lek na śmierć” od Boom! Studios

Więzień labiryntu do przede wszystkim książki young adult autorstwa Jamesa Dashnera o tematyce post-apokaliptycznej. W ostatnich latach powstały dwa filmy na podstawie tej serii, a na premierę czeka trzeci: Więzień labiryntu: Lek na śmierć. Okazuje się, że nadchodzi również komiks o tym samym tytule.

Seria od Boom! Studios ma byc prequelem do filmu, ktory będzie zamykać kinowe adaptacje serii Dashnera. Plany wraz z pierwszą okładką zostały opublikowane w ten piątek. Film zobaczymy dopiero w 2018 roku, a komiksowy prequel pokaże się na półkach sklepowych już tej jesieni. Pierwszeństwo będą miały sklepy z komiksami, tam prolog pojawi się 1 listopada, a tydzień później trafi do księgarni.

Scenariuszem zajął się Eric Carrasco, a oprawą graficzną Kendall Goode. Prolog będzie liczył sobie 96 stron. Oto jego oficjalny opis:

Żyli i umierali według woli Labiryntu, pełnego śmiertelnych pułapek, które zrobiły ze Streferów żyjących w strachu więźniów. Kiedy pojawił się Thomas, zmotywował ich wszystkich, aby się postawić… i uciec. To, co odkryli było jednak o wiele gorsze niż jakikolwiek labirynt – świat zniszczony przez chorobę pod rządami ciemiężącą organizację DRESZCZ. Thomas, wraz  z pomocą rebeliantów, przygotowuje się do ataku na na DRESZCZ w nadziei, że znajdzie lekarstwo na zarazę, która zdziesiątkowała ludzkość. Wydarzenia przedstawione w tej nowej, autoryzowanej powieści graficznej mają miejsce po Więźniu Labiryntu: Próbach Ognia a przed nadchodzącym Więźniem Labiryntu: Lekarstwem na śmierć.

Źródło: CBR.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] SNOW BLIND

Cieszy mnie fakt, że polscy wydawcy coraz częściej sięgają do ofert innych wydawnictw niż DC, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *