PANTEON / NEWSY / [NEWS] Nowe informacje o X-Men: Dark Pheonix

[NEWS] Nowe informacje o X-Men: Dark Pheonix

O filmie pisaliśmy już [TUTAJ] kiedy jeszcze znany był jako X-Men: Supernova. Od tego czasu jednak na wierzch wypłynęło kilka nowych faktów i plotek.

Na stołku reżysera zasiądzie nie Bryan Singer, który do tej pory zajmował się większością filmów o mutantach, a Simon Kinberg. Kinberg do tej pory pisał scenariusze, między innymi do X-Men: Ostatni Bastion, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie czy Fantastycznej Czwórki (2015). Będzie to jego reżyserki debiut.

Co do settingu, akcja filmu ma zostać osadzona w roku 1991, więc powoli seria zatacza koło. Akcja pierwszego filmu rozgrywała się na początku XXI wieku, ale ostatnie filmu – od X-Men: Pierwsza Klasa przeskakiwały o dekadę od lat 60′.

Ostatnią nowinka jest plotka, ale o bardzo silnych podstawach. Ponoć w trakcie rozmów o rolę jest aktorka Jessica Chastain. Chastain miałaby wcielić się w rolę Lilandry, która prawdopodobnie będzie antagonistą w nadchodzącej produkcji.

Film ukaże się w kinach dopiero w 2018 roku. W obsadzie znajdą się między innymi James McAvoy jako Charles Xavier ,Michael Fassbender jako Magneto, Jennifer Lawrence jako Mystique, Nicholas Hoult jako Bestia oraz Sophie Turner w roli Jean Gray.

Źródła: ComicBookResources; The Hollywood Reporter; Fox

AUTOR Paweł Kicman

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] X-Men. Punkty zwrotne: Wojna o Mesjasza

Po starcie formatu Epic Collection w Polsce, który zapoczątkowały Ostatnie Łowy Kravena ze Spider-Manem w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *