PANTEON / NEWSY / [NEWS] „New Mutants” będzie pierwszym horrorem w kinowym uniwersum X-Men?

[NEWS] „New Mutants” będzie pierwszym horrorem w kinowym uniwersum X-Men?

Wygląda na to, iż New Mutants odejdzie od tradycyjnej, znanej nam wszystkim formy filmu superhero. Zamiast tego możemy zobaczyć… horror.

Reżyser filmu, Josh Boone, wypowiedział się na temat produkcji dla magazynu Entertainment Weekly:

Pracujemy nad pełnoprawnym horrorem umiejscowionym w kinowym uniwersum X-Menów. Nie ma tu kostiumów. Nie ma super-złoczyńców. Staramy się zrobić coś bardzo, bardzo innego.

Taki kierunek filmu nie powinien zaskakiwać tych, którzy śledzą wszystkie doniesienia na temat produkcji studia Fox. New Mutants opierać się ma na historii The Demon Bear Saga z 1984 roku autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Akcja komiksów The New Mutants #18-20 skupiła się wokół studentów szkoły Xaviera, którzy zostali oddzieleni od swoich mentorów i reszty świata gwałtowną i nienaturalną burzą śnieżną. Zmuszeni zostali przezwyciężyć różnice między sobą, aby przetrwać i wrócić do szkoły. Ich misją było również uratowanie Danielle Moonstar przed krwiożerczym niedźwiedziem, który zabił jej rodziców.

Oprócz tego, w sieci pojawiły się informacje, iż Henry Zaga (13 powodów) został obsadzony w roli Sunspota. Krążą również plotki, że studio prowadzi rozmowy z Rosario Dawson, która najbardziej znana jest fanom Marvela jako Claire Temple – pielęgniarka pojawiająca się u boku superbohaterów z Marevlowych seriali Netflixa.

New Mutants będzie wyreżyserowane przez Josha Boone’a, który odpowiada również za scenariusz. W filmie zobaczymy Maisie Williams (Gra o Tron) jako Wolfsbane oraz Anyę Taylor-Joy (Split) jako Magik. Zdjęcia mają rozpocząć się w lipcu tego roku, a debiut kinowy wyznaczony jest na 13 kwietnia 2018 roku.

Źródło: CBR.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] X-Men. Punkty zwrotne: Wojna o Mesjasza

Po starcie formatu Epic Collection w Polsce, który zapoczątkowały Ostatnie Łowy Kravena ze Spider-Manem w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *