PANTEON / NEWSY / [NEWS] Nagrody Eisnera 2017. Pośród nominowanych „Mockingbird” rysowany przez Kasię Niemczyk.

[NEWS] Nagrody Eisnera 2017. Pośród nominowanych „Mockingbird” rysowany przez Kasię Niemczyk.

Nagroda Przemysłu Komiksowego imienia Willa Eisnera przyznawana jest co roku od 1988 roku w 36 kategoriach. W tym roku nominowane są między innym serie Mockingbird oraz Faith, przy których pracowała Kasia Niemczyk i była główną rysowniczką pierwszego z tych tytułów. 

Pełna lista nominowanych w poszczególnych kategoriach możecie zobaczyć poniżej.

Najlepsza Krótka Opowieść

  • The Comics Wedding of the Century – Simon Hanselmann, wydane w We Told You So: Comics as Art (Fantagraphics)
  • The Dark Nothing – Jordan Crane, wydane w Uptight #5 (Fantagraphics)
  • Good Boy – Tom King i David Finch, wydane w Batman Annual #1 (DC)
  • Monday – W. Maxwell Prince i John Amor, wydane w One Week in the Library (Image)
  • Mostly Saturn – Michael DeForge, wydane w Island Magazine #8 (Image)
  • Shrine of the Monkey God! – Kim Deitch, wydane w Kramers Ergot 9 (Fantagraphics)

Najlepszy Pojedynczy Zeszyt/One-Shot

  • Babybel Wax Bodysuit – Eric Kostiuk Williams (Retrofit/Big Planet)
  • Beasts of Burden: What the Cat Dragged In – Evan Dorkin, Sarah Dyer i Jill Thompson (Dark Horse)
  • Blammo #9 – Noah Van Sciver (Kilgore Books)
  • Criminal 10th Anniversary Special – Ed Brubaker i Sean Phillips (Image)
  • Sir Alfred #3 – Tim Hensley (Pigeon Press)
  • Your Black Friend – Ben Passmore (Silver Sprocket)

Najlepsza Kontynuowana Seria

  • Astro City – Kurt Busiek i Brent Anderson (Vertigo/DC)
  • Kill or Be Killed – Ed Brubaker i Sean Phillips (Image)
  • The Mighty Thor – by Jason Aaron i Russell Dauterman (Marvel)
  • Paper Girls – by Brian K. Vaughan i Cliff Chiang (Image)
  • Saga – Brian K. Vaughan i Fiona Staples (Image)

Najlepsza Limitowana Seria

  • Archangel – William Gibson, Michael St. John Smith, Butch Guice i Tom Palmer (IDW)
  • Briggs Land – Brian Wood i Mack Chater (Dark Horse)
  • Han Solo – Marjorie Liu i Mark Brooks (Marvel)
  • Kim and Kim – Magdalene Visaggio i Eva Cabrera (Black Mask)
  • The Vision – Tom King i Gabriel Walta (Marvel)

Najlepsza Nowa Seria

  • Black Hammer – Jeff Lemire i Dean Ormston (Dark Horse)
  • Clean Room – Gail Simone i Jon Davis-Hunt (Vertigo/DC)
  • Deathstroke: Rebirth – Christopher Priest, Carlo Pagulayan i inni (DC)
  • Faith – Jody Houser, Pere Pérez i  Marguerite Sauvage (Valiant)
  • Mockingbird – Chelsea Cain i Kate Niemczyk (Marvel)

Najlepsza Publikacja dla Młodych Czytelników (do 8 lat)

  • Ape and Armadillo Take Over the World – James Sturm (Toon)
  • Burt’s Way Home – John Martz (Koyama)
  • The Creeps, Book 2: The Trolls Will Feast! – Chris Schweizer (Abrams)
  • I’m Grumpy (My First Comics) – Jennifer L. Holm i Matthew Holm (Random House Books for Young Readers)
  • Narwhal: Unicorn of the Sea – Ben Clanton (Tundra)

Najlepsza Publikacja dla Dzieci (9-12 lat)

  • The Drawing Lesson – Mark Crilley (Watson-Guptill)
  • Ghosts – Raina Telgemeier (Scholastic)
  • Hilda and the Stone Forest – Luke Pearson (Flying Eye Books)
  • Rikki – adaptacja Norma Harpera i Matthew Foltz-Graya (Karate Petshop)
  • Science Comics: Dinosaurs – MK Reed i Joe Flood (First Second)

Najlepsza Publikacja dla Dzieci (13-17 lat)

  • Bad Machinery, vol. 5: The Case of the Fire Inside – John Allison (Oni)
  • Batgirl – Hope Larson i Rafael Albuquerque (DC)
  • Jughead – Chip Zdarsky, Ryan North, Erica Henderson i Derek Charm (Archie)
  • Monstress – Marjorie Liu i Sana Takeda (Image)
  • Trish Trash: Roller Girl of Mars – Jessica Abel (Papercutz/Super Genius)
  • The Unbeatable Squirrel Girl – Ryan North i Erica Henderson (Marvel)

Najlepsza Publikacja Humorystyczna

  • The Further Fattening Adventures of Pudge, Girl Blimp – Lee Marrs (Marrs Books)
  • Hot Dog Taste Test – Lisa Hanawalt (Drawn & Quarterly)
  • Jughead – Chip Zdarsky, Ryan North, Erica Henderson i Derek Charm (Archie)
  • Man, I Hate Cursive – Jim Benton (Andrews McMeel)
  • Yuge! 30 Years of Doonesbury on Trump – G. B. Trudeau (Andrews McMeel)

Najlepsza Antologia

  • Baltic Comics Anthology š! #26: dADa – edycja: David Schilter i Sanita Muizniece (kuš!)
  • Island Magazine – edycja: Brandon Graham i Emma Rios (Image)
  • Kramers Ergot 9 – edycja: Sammy Harkham (Fantagraphics)
  • Spanish Fever: Stories by the New Spanish Cartoonists – edycja: Santiago Garcia (Fantagraphics)

Najlepsza Realistyczna Opowieść

  • Dark Night: A True Batman Story – Paul Dini i Eduardo Risso (Vertigo/DC)
  • Glenn Gould: A Life Off Tempo – Sandrine Revel (NBM)
  • March (Book Three) – John Lewis, Andrew Aydin i Nate Powell (Top Shelf)
  • Rosalie Lightning: A Graphic Memoir – Tom Hart (St. Martin’s)
  • Tetris: The Games People Play – Box Brown (First Second)

Najlepszy Album Graficzny – Nowy

  • The Art of Charlie Chan Hock Chye – Sonny Liew (Pantheon)
  • Black Dog: The Dreams of Paul Nash – Dave McKean (Dark Horse)
  • Exits – Daryl Seitchik (Koyama)
  • Mooncop – Tom Gauld (Drawn & Quarterly)
  • Patience – Daniel Clowes (Fantagraphics)
  • Wonder Woman: The True Amazon – Jill Thompson (DC Comics)

Najlepszy Album Graficzny – Wydanie Ponowne

  • Demon – Jason Shiga (First Second)
  • Incomplete Works – Dylan Horrocks (Alternative)
  • Last Look – Charles Burns (Pantheon)
  • Meat Cake Bible – Dame Darcy (Fantagraphics)
  • Megg and Mog in Amsterdam and Other Stories – Simon Hanselmann (Fantagraphics)
  • She’s Not into Poetry – Tom Hart (Alternative)

Najlepsza Amerykańska Edycja Międzynarodowej Publikacji

  • Equinoxes – Cyril Pedrosa, tłmaczenie: Joe Johnson (NBM)
  • Irmina – Barbara Yelin, tłmaczenie: Michael Waaler (SelfMadeHero)
  • Love: The Lion – Frédéric Brémaud i Federico Bertolucci (Magnetic)
  • Moebius Library: The World of Edena – Jean “Moebius” Giraud i inni (Dark Horse)
  • Wrinkles – Paco Roca, tłumaczenie: Erica Mena (Fantagraphics)

Najlepsza Amerykańska Edycja Azjatyckiej Publikacji

  • The Art of Charlie Chan Hock Chye – Sonny Liew (Pantheon)
  • Goodnight Punpun, vols. 1–4 – Inio Asano, tłmaczenie: JN PRoductions (VIZ Media)
  • orange: The Complete Collection, vols. 1–2 – Ichigo Takano, tłumaczenie: Amber Tamosaitis, adaptacja: Shannon Fay (Seven Seas)
  • The Osamu Tezuka Story: A Life in Manga and Anime – Toshio Ban i Tezuka Productions, tłumaczenie: Frederik L. Schodt (Stone Bridge Press)
  • Princess Jellyfish, vols. 1–3 – Akiko Higashimura, tłumaczenie: Sarah Alys Lindholm (Kodansha)
  • Wandering Island, vol. 1 – Kenji Tsuruta, tłumaczenie: Dana Lewis (Dark Horse)

Najlepsza Kolekcja Archiwalna/Najlepszy Projekt Archiwalny (powyżej 20 lat)

  • Almost Completely Baxter: New and Selected Blurtings – Glen Baxter (NYR Comics)
  • Barnaby, vol. 3 – Crockett Johnson, edycja: Philip Nel i Eric Reynolds (Fantagraphics)
  • Chester Gould’s Dick Tracy, Colorful Cases of the 1930s – edycja: Peter Maresca (Sunday Press)
  • The Realist Cartoons – edycja: Paul Krassner i Ethan Persoff (Fantagraphics)
  • Walt & Skeezix 1931–1932 – Frank King, edycja: Jeet Heer i Chris Ware (Drawn & Quarterly)

Najlepszy Scenarzysta

  • Ed Brubaker – Criminal 10th Anniversary Special, Kill or Be Killed, Velvet (Image)
  • Kurt Busiek – Astro City (Vertigo/DC)
  • Chelsea Cain – Mockingbird (Marvel)
  • Max Landis – Green Valley (Image/Skybound), Superman: American Alien (DC)
  • Jeff Lemire – Black Hammer (Dark Horse); Descender, Plutona (Image); Bloodshot Reborn (Valiant)
  • Brian K. Vaughan – Paper Girls, Saga (Image)

Najlepszy Scenarzysta/Artysta

  • Jessica Abel – Trish Trash: Roller Girl of Mars (Papercutz/Super Genius)
  • Box Brown – Tetris: The Games People Play (First Second)
  • Tom Gauld – Mooncop (Drawn & Quarterly)
  • Tom Hart – Rosalie Lightning: A Graphic Memoir (St. Martin’s)
  • Sonny Liew – The Art of Charlie Chan Hock Chye (Pantheon)

Najlepszy Rysownik/Grupa Rysowników

  • Mark Brooks – Han Solo (Marvel)
  • Dan Mora – Klaus (BOOM!)
  • Greg Ruth- Indeh (Grand Central Publishing)
  • Francois Schuiten – The Theory of the Grain of Sand (IDW)
  • Fiona Staples – Saga (Image)
  • Brian Stelfreeze – Black Panther (Marvel)

Najlepszy Artysta-Malarz/Artysta Multimedialny (Wnętrze)

  • Federico Bertolucci – Love: The Lion (Magnetic)
  • Brecht Evens – Panther (Drawn & Quarterly)
  • Manuele Fior – 5,000 km per Second (Fantagraphics)
  • Dave McKean – Black Dog (Dark Horse)
  • Sana Takeda – Monstress (Image)
  • Jill Thompson – Wonder Woman: The True Amazon (DC); Beasts of Burden: What the Cat Dragged In (Dark Horse)

Najlepszy Artysta Okładkowy (za wielokrotne okładki)

  • Mike Del Mundo – Avengers, Carnage, Mosaic, The Vision (Marvel)
  • David Mack – Abe Sapien, BPRD Hell on Earth, Fight Club 2, Hellboy and the BPRD 1953 (Dark Horse)
  • Sean Phillips – Criminal 10th Anniversary Special, Kill or Be Killed (Image)
  • Fiona Staples – Saga (Image)
  • Sana Takeda – Monstress (Image)

Najlepsza Koloryzacja

  • Jean-Francois Beaulieu – Green Valley (Image/Skybound)
  • Elizabeth Breitweiser – Criminal 10th Anniversary Special, Kill or Be Killed, Velvet (Image); Outcast by Kirkman & Azaceta (Image/Skybound)
  • Sonny Liew – The Art of Charlie Chan Hock Chye (Pantheon)
  • Laura Martin – Wonder Woman (DC); Ragnorak (IDW); Black Panther (Marvel)
  • Matt Wilson – Cry Havoc, Paper Girls, The Wicked + The Divine (Image); Black Widow, The Mighty Thor, Star-Lord (Marvel)

Najlepsze Liternictwo

  • Dan Clowes – Patience (Fantagraphics)
  • Brecht Evens – Panther (Drawn & Quarterly)
  • Tom Gauld – Mooncop (Drawn & Quarterly)
  • Nick Hayes – Woody Guthrie (Abrams)
  • Todd Klein – Clean Room, Dark Night, Lucifer (Vertigo/DC); Black Hammer (Dark Horse)
  • Sonny Liew – The Art of Charlie Chan Hock Chye (Pantheon)

Najlepszy Związany z Komiksami Periodyk/Czasopismo

Najlepsza Książka Powiązana z Komiksami

  • blanc et noir: takeshi obata illustrations – Takeshi Obata (VIZ Media)
  • Ditko Unleashed: An American Hero – Florentino Flórez and Frédéric Manzano (IDW/Editions Déesse)
  • Krazy: George Herriman, A Life in Black and White – Michael Tisserand (Harper)
  • The Life and Legend of Wallace Wood, vol. 1 – edycja: Bhob Stewart i J. Michael Catron (Fantagraphics)
  • More Heroes of the Comics – Drew Friedman (Fantagraphics)

Najlepsza Praca Akademicka/Naukowa

  • Brighter Than You Think: Ten Short Works by Alan Moore z esejami Marca Sobela (Uncivilized)
  • Forging the Past: Set and the Art of Memory – Daniel Marrone (University Press of Mississippi)
  • Frank Miller’s Daredevil and the Ends of Heroism – Paul Young (Rutgers University Press)
  • Pioneering Cartoonists of Color – Tim Jackson (University Press of Mississippi)
  • Superwomen: Gender, Power, and Representation – Carolyn Cocca (Bloomsbury)

Najlepsza Publikacja Designerska

  • The Art of Charlie Chan Hock Chye – design: Sonny Liew (Pantheon)
  • The Complete Wimmen’s Comix – design: Keeli McCarthy (Fantagraphics)
  • Frank in the Third Dimension – design: Jacob Covey, konwersja 3D: Charles Barnard (Fantagraphics)
  • The Realist Cartoons – design: Jacob Covey (Fantagraphics)
  • Si Lewen’s Parade: An Artist’s Odyssey – design: Art Spiegelman (Abrams)

Najlepszy Komiks Internetowy

Najlepszy Komiks Cyfrowy

Nagrody przyznane zostaną na tegorocznym San Diego Comic Con, który w tym roku odbywa się w dniach 19-23 lipca.

źródło: Comic-Con.org

 

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Niewidzialni tom 1

Żeby wiedzieć, że omawiany komiks będzie ekstrawagancki, wystarczyło mi spojrzeć na nazwiska twórców widniejące na …

2 komentarze

  1. Maja Głogowska

    Go Jughead, go! 🙂

  2. Fajna sprawa z tą nominacją dla Kasi. Wiem, że trzymanie kciuków nic nie da, ale co mi tam, liczą się dobre intencje. Trzymam więc kciuki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *