PANTEON / NEWSY / [NEWS] Kolejna kolaboracja DC Comics i Dynamite Entertainment

[NEWS] Kolejna kolaboracja DC Comics i Dynamite Entertainment

Po Wonder Woman ‘77/Bionic Woman przyszedł czas na kolejną serię ze współpracy DC Comics oraz Dynamite Entertainment. Tym razem na kartach komiksu spotkają się Batman oraz Shadow.

The Shadow powstał dzięki Walterowi B. Gibsonowi w 1931. Postać pełniła rolę narratora w radiowej audycji. Później przyszedł czas na magazyny, nowelki, komiksy, a nawet seriale telewizyjne czy filmy. Był on również inspiracją dla postaci Batmana. Obecnie Dynamite Entertainment wydaje solowy komiks tego bohatera.

Batman/Shadow jest wynikiem współpracy Steve’a Orlando i Scotta Snydera (scenariusz) oraz Rileya Rossmo (okładka oraz oprawa graficzna). W Gotham City dochodzi do morderstwa, w które zamieszany jest Lamont Crantson. Problem polega na tym, że Cranston nie żyje od ponad 50 lat. Batman postanowi odkryć tajemnice mordercy, jednak Shadow postara się, aby nie odkrył zbyt wiele.

Pierwszy z sześciu numerów serii będzie miał swoją premierę 26 kwietnia tego roku.

Źródło: BleedingCool.com

AUTOR Maja Rybak

Chce dołączyć do składu Zaginionych Chłopców. Kiedy tylko może zanurza się w popkulturowym oceanie filmów, seriali, komiksów oraz książek. Kocha swojego syna, Tony'ego Starka, i będzie go bronić do końca życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Niewidzialni tom 1

Żeby wiedzieć, że omawiany komiks będzie ekstrawagancki, wystarczyło mi spojrzeć na nazwiska twórców widniejące na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *