PANTEON / NEWSY / [NEWS] „Gotham” obsadziło rolę Ra’s Al Ghula.

[NEWS] „Gotham” obsadziło rolę Ra’s Al Ghula.

Alexander Siddig, weteran filmu i telewizji znany ze swoich ról w takich seriach jak Gra o Tron (książę Doran Martell), Star Trek: Stacja kosmiczna (Dr Julian Bashir) oraz 24, Demony Da Vinci, Siły pierwotne, Królestwo Niebieskie, Starcie Tytanów dołączy do Gotham jako przeciwnik Batmana – Ra’s Al Ghul.

Ten przywódca Ligi Zabójców przez wieki był utrzymywany przy życiu przez Jamy Łazarza, które odnawiały jego energię życiową. Super-złoczyńca DC Comics przeprowadzał swoje operacje w Arrow zza kurtyny. Jako główny przeciwnik ujawnił się dopiero w sezonie trzecim. W tym serialu został zagrany przez Matthew Nable. Postać Ra’sa zginęła z rąk Olivera Queena.

UWAGA SPOILER. W Gotham Ra’s zostanie przedstawiony w momencie gdy Bruce Wayne (David Mazouz) zdemaskuje Trybunał Sów odkrywając kto pociąga za sznurki. Lider Ligi Cieni, tajemniczy i potężny Ra’s Al Ghul szybko udowodni, że jest najgroźniejszym przeciwnikiem Bruce’a. Siddig będzie grał postać powracającą w całej serii.

Ra’s Al Ghula stworzyli Julius Schwartz, Dennis O’Neil i Neal Adams. Zadebiutował w 1971 w zeszycie Batman #232 i stał się najbardziej wytrwałym łotrem. Ojciec Talii Al Ghul idziadek syna Bruce’a Wayne – Damiana znanego też jako Robin, Ra’s przez dekady pojawiał się nie tylko w komiksach, ale też animacjach, grach video, filmach oraz serialach aktorskich. Został zagrany przez Liama Neesona na dużym ekranie w Batman Początek i Mroczny Rycerz Powstaje.

W komiksach Ra’s ma bardzo skomplikowane relacje z Batmanem, którego tajną tożsamość odkrył jeszcze przed ich pierwszym spotkaniem. Pomimo, że są śmiertelnymi wrogami, Ra’s Al Ghul raz nawet rozważał Mrocznego Rycerza jako swojego potencjalnego spadkobiercę poprzez jego związek z córką Ra’sa – Talią. Ponadto szanuje intelekt mściciela. Chociaż od dawna zna sekretną tożsamość Batmana nigdy nie podał tej informacji do wiadomości publicznej.

Trzeci sezon Gotham wróci w poniedziałek 24-go kwietnia o 20:00 na Fox. Siddig jako Ra’s Al Ghul zadebiutuje trochę później.

Źródło: CBR.com

AUTOR Martyna

Bardziej filmy niż seriale (aczkolwiek bardzo lubię "Doctor Who" i "Supernatural"). Bardziej Marvel niż DC (aczkolwiek "Young Justice" przyjemnie się oglądało). A Błażej zawsze denerwuje tak samo :P

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Batman: Ego i inne opowieści

Darwyn Cooke był artystą, który pomimo dość niewielkiej liczby komiksów w dorobku, zasłużył na miano …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *