PANTEON / NEWSY / [NEWS] „Gotham” obsadziło rolę Ra’s Al Ghula.

[NEWS] „Gotham” obsadziło rolę Ra’s Al Ghula.

Alexander Siddig, weteran filmu i telewizji znany ze swoich ról w takich seriach jak Gra o Tron (książę Doran Martell), Star Trek: Stacja kosmiczna (Dr Julian Bashir) oraz 24, Demony Da Vinci, Siły pierwotne, Królestwo Niebieskie, Starcie Tytanów dołączy do Gotham jako przeciwnik Batmana – Ra’s Al Ghul.

Ten przywódca Ligi Zabójców przez wieki był utrzymywany przy życiu przez Jamy Łazarza, które odnawiały jego energię życiową. Super-złoczyńca DC Comics przeprowadzał swoje operacje w Arrow zza kurtyny. Jako główny przeciwnik ujawnił się dopiero w sezonie trzecim. W tym serialu został zagrany przez Matthew Nable. Postać Ra’sa zginęła z rąk Olivera Queena.

UWAGA SPOILER. W Gotham Ra’s zostanie przedstawiony w momencie gdy Bruce Wayne (David Mazouz) zdemaskuje Trybunał Sów odkrywając kto pociąga za sznurki. Lider Ligi Cieni, tajemniczy i potężny Ra’s Al Ghul szybko udowodni, że jest najgroźniejszym przeciwnikiem Bruce’a. Siddig będzie grał postać powracającą w całej serii.

Ra’s Al Ghula stworzyli Julius Schwartz, Dennis O’Neil i Neal Adams. Zadebiutował w 1971 w zeszycie Batman #232 i stał się najbardziej wytrwałym łotrem. Ojciec Talii Al Ghul idziadek syna Bruce’a Wayne – Damiana znanego też jako Robin, Ra’s przez dekady pojawiał się nie tylko w komiksach, ale też animacjach, grach video, filmach oraz serialach aktorskich. Został zagrany przez Liama Neesona na dużym ekranie w Batman Początek i Mroczny Rycerz Powstaje.

W komiksach Ra’s ma bardzo skomplikowane relacje z Batmanem, którego tajną tożsamość odkrył jeszcze przed ich pierwszym spotkaniem. Pomimo, że są śmiertelnymi wrogami, Ra’s Al Ghul raz nawet rozważał Mrocznego Rycerza jako swojego potencjalnego spadkobiercę poprzez jego związek z córką Ra’sa – Talią. Ponadto szanuje intelekt mściciela. Chociaż od dawna zna sekretną tożsamość Batmana nigdy nie podał tej informacji do wiadomości publicznej.

Trzeci sezon Gotham wróci w poniedziałek 24-go kwietnia o 20:00 na Fox. Siddig jako Ra’s Al Ghul zadebiutuje trochę później.

Źródło: CBR.com

AUTOR Martyna

Bardziej filmy niż seriale (aczkolwiek bardzo lubię "Doctor Who" i "Supernatural"). Bardziej Marvel niż DC (aczkolwiek "Young Justice" przyjemnie się oglądało). A Błażej zawsze denerwuje tak samo :P

PRZECZYTAJ TAKŻE

[Recenzja] Batman. Klątwa Białego Rycerza

Po niedawno wydanym Tokyo Ghost czy wcześniejszych Chrononautach i Przebudzeniu to kolejny komiks Seana Murphy’ego, jaki można opisać zdaniem fenomenalne rysunki, dużo słabsza fabuła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *