PANTEON / NEWSY / [NEWS] Garść informacji o „Czarnej Panterze”

[NEWS] Garść informacji o „Czarnej Panterze”

Magazyn Entertainment Weekly – będący  zawsze na czasie w temacie wielkich premier kinowych – zaprezentował kilka nowych faktów oraz zdjęć promocyjnych ze zbliżającego się filmu Marvela. Mowa tu oczywiście solowej produkcji z Czarną Panterą (Chadwick Boseman), czyli ekranizacji komiksu o przygodach pierwszego czarnoskórego superherosa.

Wakanda, ojczyzna Czarnej Pantery, zamknięta jest na wszelkie inne cywilizacje. Pod sprytnie eksponowanym płaszczykiem przeciętności ukrywa bogate złoża Vibranium (z metalu tego odlano między innymi tarczę Kapitana Ameryki), które przyczyniły się do niesamowitego postępu technologicznego narodu prowadzonego przez mistycznego Ducha Pantery.

Redakcja EW ustaliła, że zagrożenie dla Wakandy stanowić będą zarówno czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Stojąca u boku T’Challi Nakia (w rolę której wcieli się zdobywczyni Oskara, Lupita Nyong’o) ma za zadanie pilnować tajemnic państwa i tropić jego wrogów. Wyzwaniem dla młodego króla T’Challi będzie Erik Killmonger (w tej roli Michael B. Jordan),  aspirujący do tronu zdrajca, który połączy siły zagranicznymi wrogami Pantery.

T’Chala będzie musiał zmierzyć się także z brakiem zaufania wśród własnych poddanych. Polityka przywódców plemion daleko odbiega od jego wyobrażeń, a także planów zabitego w Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów ojca. Reżyser Ryan Coogler stwierdził:

W filmie tym, niczym w polityce, trudno jest określić, kto tak naprawdę jest „dobrym facetem”. Film bawi się pojęciami, żongluje motywacjami i konfliktami.

Czy słowa te okażą się prawdą zobaczymy na początku 2018 roku. Przypominamy, że polska premiera przewidziana została na dzień 14 lutego. Do amerykańskich kin film trafi na początku stycznia.

Źródło: entertainment weekly Matt Kennedy 2018

AUTOR Łukasz Gądek

W czasach, gdym jeszcze dziecięciem był, kiedy światło dzienne ujrzała moja pierwsza kreskówka, jeden z moich kolegów nazwał mnie "polskim Stanem Lee". Dziś, po latach, pragnę naprawdę zasłużyć na ten przydomek.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Thor J. Michaela Straczynskiego

Wydany w Dzień Dziecka album zatytułowany po prostu Thor (bez żadnego rozwinięcia, podtytułu czy charakterystycznego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *