PANTEON / NEWSY / [NEWS] Frostbite – nowa propozycja od Vertigo

[NEWS] Frostbite – nowa propozycja od Vertigo

Co prawda pierwszy zeszyt zadebiutował w sierpniu, ale dopiero teraz nowy projekt Vertigo spotkał się z ciepłym przyjęciem (jeśli można mówić o „cieple” w kontekście tego komiksu). Czym zaskoczy nas Frostbite?

Frostbite to historia osadzona w świecie po drugiej epoce lodowcowej. Ludzie nauczyli się żyć w polarnych warunkach, lecz dużym problemem są gangi, które pustoszą miasta. Największym zagrożeniem jest jednak tajemnicza choroba, która zamraża ludzi… od środka. Przypadłość nazwano mianem frostbite (pol. odmrożenie).

fot. Vertigo

Doktor Henry Bonham oraz jego córka Victoria znaleźli sposób na powstrzymanie plagi. Aby uratować ludzkość muszą udać się z Nowego Meksyku do rządowej placówki w Alcatraz. Lecz podróż przez lodowe pustynie nie jest łatwym wyzwaniem. I w tym miejscu pojawia się Keaton i jej załoga. To doświadczeni podróżnicy, lecz tym razem stawką jest życie całej populacji.

fot. Vertigo

Scenarzystą Frostbite jest Joshua Williamson (The Flash: Rebirth; Nailbiter), a rysunkami zajął się Jason Shawn Alexander (Batman: Arkham City).

Miniseria ma liczyć 6 zeszytów, z czego ukazały się 3. Polscy czytelnicy mogą dostać Frostbite na portalu Amazon, lub w sklepach, które sprowadzają komiksy zza granicy.

Źródło: Vertigo

AUTOR Bartek Wojnowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Lucyfer tom 1

Lucyfer to następna z głośnych pozycji wydawanych oryginalnie w ramach imprintu Vertigo, którym zmieniono szyld …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *