PANTEON / NEWSY / [NEWS] Frank Miller w końcu napisze komiks o Supermanie

[NEWS] Frank Miller w końcu napisze komiks o Supermanie

Jedną z ostatnich nowinek, jakie dotarły do nas z obozu DC na tegorocznym Comic-Conie w San Diego, była zaskakująca informacja o nowym projekcie Franka Millera. Słynny scenarzysta pojawił się na panelu DC Master Class, na którym oznajmił, że pracuje nad komiksem z Supermanem w roli głównej.

Panel swoją obecnością zaszczycili czołowi twórcy zatrudnieni przez wydawnictwo. Do zapowiedzianych wcześniej: Amandy Conner, Tony’ego Daniela, Andy’ego Kuberta, Jima Lee oraz Johna Romity Jr, dołączyć miał tajemniczy gość specjalny, którym ostatecznie okazał się właśnie Miller. Autor The Dark Knight Returns oraz Sin City zdradził widowni, że komiks pt. Superman: Year One będzie kolejnym jego dziełem, zilustrowanym przez wspomnianego Romitę.

Duet pracował ze sobą wcześniej już dwukrotnie. Artyści po raz pierwszy połączyli siły jeszcze w latach 90. Współtworzyli wówczas mini-serię Daredevil: The Man Without Fear. Na ich kolejną kooperację czekać trzeba było do zeszłego roku, kiedy to ukazał się one-shot Dark Knight Returns: The Last Crusade #1, będący prequelem kultowego Powrotu Mrocznego Rycerza.

W trakcie panelu Miller zapewniał, że Superman: Year One jest projektem, który chciał zrealizować już od dawna, a możliwość napisania tej historii to dla niego „życiowa szansa”. Na jej łamach scenarzysta chce ukazać swoją wersję genezy Człowieka ze Stali. W wywiadzie dla portalu Vulture, porównał ją do innego komiksu swojego autorstwa, a mianowicie Batman: Year One z 1987 roku. Dodał także, że jego najnowsze dzieło opowie o życiu Kal-Ela od momentu odnalezienia go przez rodzinę Kentów w polu kukurydzy, aż po osiągnięcie przez niego dojrzałości.

W serii o Mrocznym Rycerzu udało mi się przedstawić niemal każdego herosa z panteonu DC, ale nigdy nie miałem okazji w bardziej znaczący sposób wypowiedzieć się o postaci Supermana.

Millerowi często zarzucano, że nie rozumie bądź po prostu nie lubi Człowieka ze Stali, który w jego dziełach zwykle pełnił funkcję antagonisty. Scenarzysta w ostatnich latach odżegnywał się jednak od tych zarzutów. W październiku zeszłego roku, na Comic-Conie w Nowym Jorku, dzielił się swoim pomysłem na historię o Supermanie osadzoną w czasach II Wojny Światowej. Temat jego komiksu o Kal-Elu powrócił w kwietniu na C2E2. Miller wspomniał wtedy, że prowadzi z wydawnictwem rozmowy odnośnie realizacji tego projektu.

DC oficjalnie potwierdziło już na Twitterze, że Superman: Year One znajduje się w ich planach wydawniczych. Komiks ukaże się w formie stustronicowej powieści graficznej. Data premiery nie jest jednak jeszcze znana.

AUTOR Maurycy Janota

Wsiąknął w komiksy za sprawą legendarnego runu Franka Millera w serii o Daredevilu. Odkąd przeczytał wszystkie historie z udziałem Matta Murdocka i Elektry, zabija czas na różne sposoby. Pisze opowiadania, po raz setny wraca do oryginalnej trylogii Star Wars lub ogląda horrory studia Hammer.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Batman: Imposter

W związku z wejściem do kin Batmana z Robertem Pattinsonem w roli Mrocznego Rycerza internet …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *