PANTEON / NEWSY / [NEWS] Co szykuje Timof na rok 2017 – tytuły zagraniczne

[NEWS] Co szykuje Timof na rok 2017 – tytuły zagraniczne

Wydawnictwo Timof i cisi współpracownicy zaczyna nowy rok w wielkim stylu. Pojawiły się już informacje dotyczące nadchodzących pozycji komiksowych. Co szykuje dla nas wydawnictwo Pawła Timofiejuka?

Mały Wampir

Żyjąc w domu pełnym dorosłych już upiorów i potworów, Mały Wampir jest tak samotny, że chce nawet iść do szkoły, aby znaleźć sobie przyjaciół. Niestety, szkoła wydaje się być miejscem pełnym… żywych dzieci. Mały Wampir zaprzyjaźnia się z chłopcem o imieniu Michael, wraz z którym przeżywa niesamowite przygody.

Mały Wampir Joanna Sfara wydany zostanie w wersji zbiorczej (siedem tomów w albumie).

fot. Timof

W roku 2017 pojawi się także drugi i trzeci tom serii Szósty Rewolwer Cullena Bunna i Briana Hurtta.

Zbuntowany generał Konfederacji Oleander Hume czeka na uwolnienie – zbyt nikczemny i wypaczony, by umrzeć, zbyt opętany żądzą krwi, by porzucić swą czarną magię. Pożąda swej najcenniejszej i utraconej własności, starożytnej broni zapowiadającej zagładę. To ostatni i najpotężniejszy z sześciu rewolwerów, który znalazł się w rękach niewinnej dziewczyny, jest kluczem do uwolnienia siły nie do powstrzymania.

fot. Timof

Pojawi się także czwarty, a zarazem ostatni tom serii Saga o Atlasie i Axisie.

Atlas i Axis to dwa młode psy, żyjące w spokojnej wiosce Kanina. Do czasu aż na wioskę spada nieszczęście…
Myślę, że jedyne, co możemy zrobić, to udać się na północ i spróbować uratować Erikę i Raposę… jeśli jeszcze żyją.

fot. Timof

Doczekamy się także drugiej odsłony Centaurusa

Przodkowie Ziemian przemierzają kosmos na pokładzie „statku-świata” poszukując nowej, gościnnej planety. Sądzą, że znaleźli ją w gwiazdozbiorze Centaura. Ale na miejscu czekają ich tajemnicze widma i groźne pułapki..

fot. Timof

Nokturno (ang. Nocturno)

Nokturno wędruje przez mrok lasu. Sądzi, że nie żyje i że jest skazany na błądzenie po tym świecie. Uważa, że ryby to dryfujące dusze, a wiatr to demony, które szepczą mu do ucha raniące go słowa.

Komiks meksykańskiego scenarzysty i rysownika Tony`ego Sandovala, to obyczajowa opowieść o przyjaźni i miłości.

fot. Timof

Nastrand – Beach of the Dead

Thorkell jest nieżyjącym już wikingiem oraz czarnoksiężnikiem. Powraca do żywych na dziwnej plaży, a jego jedynym kompanem jest niewolnik. Thorkell powinien trafić do Walhalli – postanawia dowiedzieć się czym jest plaża, na której przebywa oraz co ważniejsze – drogę powrotną.

Søren Mosdal zadebiutował na polskim rynku komiksowym za sprawą Eryka Rudego. Opowieści zimowej wydanej przez Centralę.

fot. Timof

Klatki (ang. Cages) 

David McKean, znany z Arkham Asylum, czy rysunków do Sandmana prezentuje alegoryczne losy pewnych mieszkańców kamienicy. Ich historie przeplatają się, tym samym odkrywając tajemnicę życia.

fot. Timof

Love Addict: Confessions of a Serial Date

Wstrząśnięty zerwaniem, młody animator „K” namówiony przez kumpla postanawia zarejestrować się na popularnym serwisie randkowym – Lovebug. Jego podróż początkowo była nastawiona na znalezienie prawdziwej miłości, lecz z czasem pragnie nowości oraz urozmaiceń erotycznych…

Komiks autorstwa Korena Shadmi.

fot. Timof

Les reveurs lunaires

Fantastyczna opowieść o zabarwieniu socjologicznym, politycznym, historycznym oraz biograficznym przedstawiająca sylwetki jednych z najważniejszych postaci świata nauki Drugiej Wojny Światowej: Wernera Heisenberga, Alana Turinga, Leo Szilarda oraz Hugh Dowdinga.

Francuska pozycja autorstwa Villaniego i Baudoina.

fot. Timof

W zapowiedziach znalazła się także pozycja Joe Sacco – Strefa Gazy. Przypisy (ang. Footnotes in Gaza: A Graphic Novel) – dziennikarska relacja w formie komiksu przybliżająca nam realia życia podczas konfliktu bliskowschodniego.

fot. Amazon

Jeśli chodzi o mniej znanych twórców, Timof proponuje nam Syrenę z Mongagua brazylijskiego duetu: Marcos Paulo Marques i Thiago Morales Martins. Z latynoamerykańskich nowel graficznych pojawi się tytuł Płatki Gustawo Borgesa i Crisa Petera.

fot. Timof

Nakładem wydawnictwa ukażą się Le terra dei figli oraz autorstwa Gipiego – twórcy Sali prób wydanej przez Kulturę Gniewu.

fot. Timof

Wydawca zapowiada także komiks o Irenie Sendlerowej, zatytułowany Irena (tomy pierwszy i drugi pojawią się w 2017 roku, trzeci zaplanowany jest na 2018).

fot. Timof

Świetnie zapowiada się także kontrowersyjna historia pod tytułem Esmera francuskiego twórcy – Philippe’a „Zepa” Chappuisa.

fot. Timof

Źródło: Timof/Ziniol

 

AUTOR Bartek Wojnowski

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Man: Plus

Dzięki Philipowi K. Dickowi i m. in. jego powieści Czy Androidy Śnią o Elektrycznych Owcach?, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *