PANTEON / NEWSY / [NEWS] „Captain Kronos” nową serią Titan Comics i Hammer Horror

[NEWS] „Captain Kronos” nową serią Titan Comics i Hammer Horror

Wydawnictwo Titan Comics zdradziło tytuł drugiej serii, będącej owocem współpracy ze studiem Hammer Horror. Captain Kronos wystartuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku, a jego autorami będą scenarzysta Dan Abnett oraz rysownik Tom Mandrake.

Pierwszego z nich polscy czytelnicy mogą znać m.in. z wydanej przez Egmont w styczniu, Anihilacji. Aktualnie Abnett tworzy głównie dla DC – pisze scenariusze do Titans oraz Aquamana. Mandrake z kolei w trakcie swojej, ponad trzydziestoletniej, kariery ilustrował takie tytuły jak chociażby Martian Manhunter, Batman, The Spectre, Swamp Thing, a ostatnio także Sidekick z oferty Image Comics.

Komiks autorstwa tego duetu będzie bazować na horrorze z 1974 roku, zatytułowanym Kapitan Kronos: Łowca Wampirów (oryg. Captain Kronos – Vampire Hunter). Reżyserem filmu był Brian Clemens, a w roli głównej wystąpił Horst Janson.

Oficjalny opis Captain Kronos brzmi następująco:

Nowa seria Titan Comics opowiada historię tajemniczego i potężnego Kronosa, który poświęcił życie walce z plagą przeraźliwych wampirów.

Niegdyś sam był ofiarą, teraz jest łowcą. Nieobce są mu atuty i słabości krwiopijców, a także niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą konfrontacja z siłami ciemności. Kultowy bohater powraca, tym razem na kartach komiksu!

O tym, że Titan łączy siły z Hammerem, wydawnictwo poinformowało w lutym zeszłego roku. Pierwszym i jak dotąd jedynym komiksem, jaki ukazał się w nowej linii, było The Mummy Petera Milligana i Ronilsona Freire.

AUTOR Maurycy Janota

Wsiąknął w komiksy za sprawą legendarnego runu Franka Millera w serii o Daredevilu. Odkąd przeczytał wszystkie historie z udziałem Matta Murdocka i Elektry, zabija czas na różne sposoby. Pisze opowiadania, po raz setny wraca do oryginalnej trylogii Star Wars lub ogląda horrory studia Hammer.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Naucz mnie niszczyć – „Anihilacja” Tom 1  

Wybór wśród opowieści Marvela w Polsce rozrasta się z każdym kolejnym miesiącem. Pod koniec stycznia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *