PANTEON / NEWSY / [NEWS] Graficzny Zwiastun Inhumans vs. X-Men

[NEWS] Graficzny Zwiastun Inhumans vs. X-Men

Mutanci uniwersum Marvela nigdy nie mieli prostego życia. Dyskryminacja ze strony ludzi, kłopoty z kosmicznym Phoenix Force, nieustanne ataki różnych wersji Sentineli, w końcu magiczne wymazanie genu X przez Scarlet Witch, ataki Nimroda na Utopię i walka z Avengers.
Wydawca (który zbył prawa do ekranizacji serii na rzecz stacji Fox, co pewnie nie jest bez znaczenia) wyraźnie uwielbia konfrontować X-Menów z innymi organizacjami swego świata. Niedawno, w ramach dalszego komplikowania ich egzystencji, wyznaczył kolejny cel. Mutanci wejdą w konflikt z inną „chaotyczną-dobrą” formacją Marvela – Rodziną Inhumans.

ivx-preview-01

Autorami scenariusza są Charles Soule i Jeff Lemire, ilustratorem Leinil Yu, którego fenomenalne prace podziwiać możecie na poniższym, graficznym zwiastunie pierwszego numeru Inhumans vs. X-Men. Premiera zeszytu 14 grudnia.

Powody konfrontacji wydają się być dużo bardziej przekonujące, niż podstawy sporu z Avengersami. Mgły Terrigenu, zawierające substancje aktywujące gen Kree w DNA ludzi, pokrywają Ziemię. Proces powstawania nowych Inhumans jest jednak szkodliwy dla Homo-Superior. X-Meni muszą powstrzymać zachodzące w atmosferze zmiany zanim staną się permanentne. Rodzina Królewska, dla której kryształy i pochodzące od nich mgły są rzeczą świętą, będzie broniła prawa do transformacji.

ivx-preview-02

ivx-preview-03

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] X-Men. Punkty zwrotne: Upadek mutantów

Pochodząca z XXI wieku “Trylogia Mesjasza”, która wprowadziła format “Punktów Zwrotnych X-Men” na polski rynek, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *