PANTEON / NEWSY / [NEWS] „Bler” Wraca na Właściwe Tory?

[NEWS] „Bler” Wraca na Właściwe Tory?

Rafał Szłapa wypowiedział się o perspektywach kontynuacji swego flagowego komiksu quazi-superbohaterskiego, zatytułowanego Bler… i są to wieści bardzo pokrzepiające. Wygląda na to, że saga inspirowana elementami horroru oraz solidną dawką dość zróżnicowanych motywów SF, odżyje z nową siłą! Entuzjazm autora zdecydowanie udzielił się również nam, z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów dotyczących projektu. Cykl składa się jak dotąd z 5 części, poprowadzonych w całości, fabularnie i graficznie przez ojca serii – Rafała Szłapę. O kontynuacji słyszeliśmy już od premiery tomu 5, ale plany – z racji na przeszkody organizacyjne – odsuwały się w czasie. Wiemy natomiast, że wstępny tytuł części 6 brzmi Psie Imperium.

Komunikat z profilu FB twórcy Blera:

Optymistycznie założyłem na bieżący rok stworzenie dwóch albumów. Jeden to zapowiadany z dawien dawna B6: Psie Imperium, drugi to opowieść zatytułowana roboczo B7: Mistrzyni Bieżni i poświęcona pewnej żeńskiej (super-)bohaterce. Co z tego wyjdzie, trudno powiedzieć, gdyż konieczność zarabiania i spora ilość zleceń nieco niweluje te plany. Opcja minimum to B6 i tego, póki co się trzymajmy. Dziękuję za Wasze maile i dotychczasowe wsparcie. To dzięki Wam Bler, jako seria komiksowa żyje nadal i wygląda, ze w jej ramach jeszcze wiele opowiemy!

Jak pewnie wiecie Panteon z pełnym przekonaniem patronuje projektowi, więc i tekstów dotyczących „Supermana z Krakowa” u nas nie brakuje. Jeśli nadal wahacie się, czy dać serii szansę, polecamy artykuły: Bler – 4 Pierwsze Tomy  /  Bler Tom 5 – Człowiek ze Światła.

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[FELIETON] Komiksowe podsumowanie roku 2017

Żegnaj 2017. Witaj 2018. Przynieś nam więcej dobrych komiksów… i nie tylko. Dość odważnie, bo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *