PANTEON / NEWSY / [NEWS] Ian McShane w Reboocie Hellboya

[NEWS] Ian McShane w Reboocie Hellboya

Portal hollywoodreporter.com donosi, że aktor Ian McShane (aktualnie Odyn w serialowej adaptacji Amerykańskich Bogów Gaimana), dołączy do obsady rebootu filmowego Hellboya. Zagra postać wiele znaczącą dla świata wykreowanego przez Mikea Mignolę i doskonale korespondującą z jego ekranowym wizerunkiem – profesora Trevora Bruttenholma. Bruttenholm zaopiekował się Piekielnym Chłopcem po tym, jak demon przyzwany został przez Rasputina oraz podążających za nim nazistów. Profesor ukształtował Hellboya tak, by ten w przyszłości opowiedział się po stronie ludzkości. Zdjęcia startują w sierpniu na terenie Wielkiej Brytanii i Bułgarii.

Ian McShane

Film Hellboy: Rise of the Blood Queen / Powstanie Krwawej Królowej, jak przyznaje sam ojciec marki, ma być zrealizowany w kategorii R, czyli bez wstydu ukazywać nawet drastyczne sceny grozy. Reżyseruje Neil Marshall (Zejście), scenariusz opracują wspólnie Mike Mignola, Andrew Cosby i Christopher Golden. W głównej roli zobaczymy aktora Davida Harboura (Stranger Things). Krwawą Królową jest najpewniej znana z komiksów czcicielka Ogdru Jahada – Nimue. Potężna wiedźma, która po pokonaniu Hecate odgrywa wyjątkowo ważną rolę w uniwersum Piekielnego Chłopca.

Źródło: IMDB, hollywoodreporter.com

AUTOR RWilczur

Alkohol i tytoń spływa po mnie gładko, ale komiks ściska za gardło tym mocniej, im dłużej od niego stronię. A konsekwencje zażywania wspomnianego cholerstwa są straszne, okulary na długim nosie oraz siwiejąca w zastraszającym tempie broda. Jak żyć, powiedzcie sami? Otóż jest z sytuacji pewne - całkiem przyjemne - wyjście. Ukojenie daje klepnięcie na wygodnym leżaku i zamoczenie jednej kończyny w wartkiej rzeczce polskiego fandomu komiksowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE

[RECENZJA] Kosmiczna Odyseja

Mimo przewidywalności jest to całkiem udana lektura, która sama w sobie może też być dobrym wstępem do poznawania światów wykreowanych przez Kirby'ego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *